Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Nigdy nie miałem aspiracji, by być prezydentem RP

Prezes PiS oświadczył, że nigdy nie interesowało go stanowisko prezydenta RP. Jarosław Kaczyński wciąż chce jednak zostać premierem.

Sonda

Wierzysz w deklarację Jarosława Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Interesuje go tylko zajęcie stanowiska premiera. - Osobiście nigdy nie miałem aspiracji, by być prezydentem Rzeczypospolitej. Dziś nie mam ambicji prezydenckich, ale chcę być premierem - powiedział "Super Expressowi" lider Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński / Fot. Aargambit/Wiki CommonsKaczyński w 2010 roku startował już w wyborach prezydenckich, ale jak mówi, zrobił to tylko dlatego, ponieważ był jedyną osobą z PiS, która miała szanse zająć to stanowisko. - Wszystkie badania wskazywały, że jedyną osobą w PiS, która ma szanse wygrać, byłem ja - wyjaśnia Kaczyński.

Współpracownicy Kaczyńskiego wierzą w wygraną prezesa. Jak uważa poseł PiS, Joachim Brudziński, następne wybory parlamentarne wygra PiS, a Jarosław Kaczyński zostanie kolejnym premierem.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zdradzają też, że w partii nadal trwają poszukiwania kandydata na stanowisko prezydenta. Zbigniew Ziobro był jedną z "opcji", ale po odejściu z ugrupowania nie ma szans na poparcie ze strony największej partii opozycyjnej.

Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

olivia janas
  • olivia janas
  • 25.02.2012 12:23

kim ty jesteś (obserwator wczoraj o 11:01)żeby tak mówić o człowieku łotrze może ty się usuń z tego swiata swoje latka masz już czas a następnym razem jak coś napiszesz to z sensem proszę

Komentarz został ukrytyrozwiń
oliwia janas
  • oliwia janas
  • 25.02.2012 12:13

Wierzę w Jarosława Kaczyńskiego i chcę by został prezydentem i doczeka się bo to co robi obecny premier i prezydent to skandal nie mogę ich słuchać w telewizji niech wyjaśnią katastrofę w smoleńsku tych ludzi można nazwać wielkimi czyja to wina jak myślicie każdego czeka sprawiedliwość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki mały człowiek
Zalękniony tak i dumny jak paw
Wielki mały człowiek
Prorok lepszych dni,niepewnych spraw....szkoda nerwów na tych naszych pseudopolityków;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 24.02.2012 19:21

A najprawdopodobniej zostanie emerytem. To już pokraczny, złośliwy i pocieszny staruszek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 24.02.2012 18:11

Pan Kaczyński powinien dostać miano Narodowego Hipokryty, nie chciał być premierem ale był , nie chciał być prezydentem ale startował . Teraz nie chce być prezydentem a Polacy żeby był premierem !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adrian Schulz
  • Adrian Schulz
  • 24.02.2012 17:36

Niczego bardziej w życiu nie pragnę ,tylko tego ,żeby ten mały brat tego wielkiego został ... no już w ostateczności Marszałkiem sejmu. Tylko ,czy byłoby go widać?A ten z Torunia ,który całą ich rodzinę sprowadził do szamba, niech zostanie prezydentem. A na premiera proponowałbym panią KEMPE, lub Kępę.Ale mimo wszystko jest wspaniałą kobietą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
centowy
  • centowy
  • 24.02.2012 15:21

Nie chcemy obniżania przez Pana podatków. Wolimy podwyżki za Tuska. Nie chcemy usuwania ludzi uwikłanych w korupcje wolimy wielomiliardowe afery ludzi z PO. Nie chcemy autostrad, które się nie rozpadają, wolimy takie, które mają piękne pęknięcia. Nie chcemy reformy finansów, wolimy przyrost administracji i zero perspektyw na przyszłość. Bo Pan jest zerem Panie Kaczyński. Spójrz Pan na Tuska, jak pięknie mówi. To jest nasz premier. Won Panie Kaczyński Won.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
  • Irena K
  • 24.02.2012 15:08

Pan Prezes Kaczyński, ma wizję Polski sprawiedliwej i demokratycznej - Platforma już dawno przestała być partią pro Polską! Rozpaczliwe rządy Tuska, czynią Polskę nieprzewidywalną ,bo nie wiadomo co jeszcze ten rząd wywinie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 24.02.2012 14:19

Wiadomo , nikt by go na prezydenta nie wybrał [ po co startował w 2010 r? ] Chce być premierem ? - to już trochę za późno z racji wieku . JEGO marzeniem jest postawić setki pomników , wydał by polecenie wojewodom na budowanie pomników w każdym mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Daniel
  • Daniel
  • 24.02.2012 12:44

dość tego każdy się ryje do stołka a pytanie czy mierzymy siły na zamiary? pamiętamy ostatni wyskok pani Kopacz pchała się na stanowisko nie podołała i odeszła stołek i niech ktoś inny sprząta otóż tak się nie da, też mi się marzy władza nad światem ale no właśnie jest to ale, nigdy nie chodziłem głosować ale mam dość tym razem pójdę bo nie będę bezczynnie siedział i patrzył jak rządzący bez umiejętności rozwalają ten system a więc koniec w sejmie z podst komuchami, albo sami odejdziecie albo my was wywalimy. ... ale pojechałem pewnie będę miał abw na chacie władza dla ludu!