Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

574 miejsce

Jarosław Kaczyński: Nikomu nie zabraniamy obchodzenia 13 grudnia

Portal informacyjny Niezależna publikuje rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówi o odejściu Platformy Obywatelskiej na lewo, o charakterze obchodów 13 grudnia i przypomina o fałszerstwach wyborczych.

Jarosław Kaczyński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. http://forum-pelczyce.blogspot.com/ / Fot. http://forum-pelczyce.blogspot.com/Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla portalu informacyjnego niezalezna.pl. Niby niczego odkrywczego lub zaskakującego nie udało się dziennikarzom wydobyć z ich rozmówcy, ale jak zwykle pojawiły się kwestie niebanalne i nieprzejednane.Lewy kurs PO

Zapytano Jarosława Kaczyńskiego jak przyjął oświadczenie Jerzego Urbana, że głosował na Platformę Obywatelską. Prezes PiS uważa kwestię za oczywistą z uwagi na wyraźny kierunek procesu przemian jaki ma miejsce w tym przypadku: "Nic zaskakującego. Platforma zastąpiła SLD. Jest partią postkomunizmu, podtrzymywania i kontynuowania poprzedniego systemu. (...) PO chroni grup interesów, które wyrastają z PRL."

Obranie kursu na lewo przez PO jest wedle dziennikarzy zauważalne w ostatnich dniach wcale wyraźnie w osobie Stefana Niesiołowskiego. Polityk atakuje Kościół Katolicki zżymając się na wsparcie jakiego udziela komitetowi honorowemu marszu w obronie demokracji i wolności mediów. Jarosław Kaczyński wyjaśnia ten z pozoru skomplikowany przykład uwikłania przez postulaty w pseudodefinicje: "Platforma idąc w lewo, sięga także do tych zasobów skrajnie antyklerykalnych, a Niesiołowski jest osobą, która z nienawiści do nas jest w stanie powiedzieć wszystko. Nie został za swoje słowa ukarany, więc jego słowa można odbierać jako pokazanie nowego kierunku. PO chce Kościół zastraszyć, pokazać, że ma stać po stronie władzy." Bardzo ciekawie zarysowane perspektywy...

Marsz do przodów

Rozmowa nie mogła pominąć kluczowej daty 13 grudnia jako "zawłaszczonej" przez PiS, a w ten sposób określa zabiegi partii Kaczyńskiego doradca prezydencki, Tomasz Nałęcz. Odpowiedź Kaczyńskiego jest stanowcza: "Niczego nie zawłaszczamy i nikomu nie zabraniamy obchodzenia 13 grudnia. To jest manipulacja, która sprowadza się do tego, że nam nie wolno 13 grudnia demonstrować, bo inni mają tę datę zawłaszczyć. Jak Frasyniuk i inni chcą, niech sobie demonstrują, jeśli uważają, że to jest ich własność. Trzeba jednak pamiętać, że mają prawo obchodzić 13 grudnia nie tylko ci, którzy te czasy pamiętają, czy ci, którzy wtedy byli dziećmi, ale też młodzi, których jeszcze na świecie nie było." Sobotnia manifestacja w zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego będzie miała dwojaką wymowę: "W pierwszej fazie, na placu Trzech Krzyży manifestacja będzie miała charakter upamiętniający, będzie Apel Poległych, ale w drugiej części będzie to manifestacja obywatelska przeciwko fałszowaniu wyborów."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.