Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński o premierze Tusku: Samochwała w czasach kryzysu

Kaczyński postanowił odpowiedzieć na tekst premiera Tuska opublikowany w ubiegłym tygodniu. Wybrał, jak sam wyjaśnia, konwencję ironiczną, bo chodzi mu o "dekonstrukcję napuszonego, autoreklamiarskiego, płytkiego, nielogicznego, niespójnego i pretensjonalnego dziełka Donalda Tuska". Tusk jest więc "nieprzygotowanym uczniem, cesarzem Klaudiuszem, samochwałą z wiersza Brzechwy".

Kaczyński na stronach rp.pl komentuje działania premiera i jego rządu w niemal wszystkich kluczowych dziedzinach, nie szczędząc porównań do "samochwały", Mizantropa, cierpiącego na własne życzenie, nieprzygotowanego ucznia albo nałogowego bywalca modnych klubów.

Wg prezesa PiS, Tusk celowo nadał dramatyczny charakter swej wypowiedzi, by jego postać miała bardziej dramatyczny wymiar. Stąd, wnioskuje Kaczyński, przywoływanie: losu, fatum, oporu materii, które miały negatywnie wpływać na plany rządu. Tymczasem, jak pisze prezes PiS, Tusk "większość problemów stworzył sobie sam, a sytuacja nie byłaby zgoła dramatyczna, gdyby zwyczajnie potrafił rządzić". Zasłużył sobie tym samym na miano Mizantropa.

Kaczyński "niepokoi" się nawet, czy fatalistyczne podejście do świata nie spowoduje rozwoju kompleksu Jonasza, który to kompleks owocuje strachem przed podejmowaniem nowych ról. W takiej sytuacji premierem być nie można - "martwi się" prezes.

Palikot: Tusk przebił Kaczyńskiego. Jest Pinokiem z dłuższym nosem

"Tekst w „Gazecie Wyborczej" jest połączeniem masochizmu z samochwalstwem i autoreklamiarstwem. Czasem graniczącym z megalomanią, gdy Donald Tusk stawia siebie jako wzór dla świata i Europy" - czytamy w polemice Kaczyńskiego. Tymczasem prezes PiS akcentuje, że wszelkie sukcesy ekonomiczne zawdzięcza Tusk działaniom poprzedniego rządu, a gdy patrzeć choćby na mapę inwestycji drogowych, to uderza tu kompletny chaos. "Wszystko to wygląda jak początkowa faza obrazu amerykańskiego ekspresjonisty Jacksona Pollocka" - stwierdza Kaczyński.

Zarzuca też, ze Tusk snuje swą narrację jest z poziomu wójta, burmistrza czy starosty, a tylko czasem pamięta, że jest premierem. "Od szefa rządu można by jednak wymagać przynajmniej odwagi cywilnej, potrzebnej na przykład do przyznania się do prawdziwych błędów".

Po raz kolejny wraca też do katastrofy smoleńskiej, zarzucając, że polski premier "odpuścił sobie" polski interes i zapomniał, że zginął w niej polski prezydent. "Zapłaci za to bardzo wysoką cenę. [...] Są sprawy, których za żadną cenę nie można "odpuścić". [...]W takich sprawach sprawdza się dojrzałość do roli premiera" - ocenił prezes PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

e
 • e
 • 23.03.2011 20:57

A pan prezes robił zakupy i dał ciała, Portale huczą a tu cisza. Klienci Biedronki układają hasła "Temu panu wstęp wzbroniony". Obok w sklepie te same zakupy kosztowały 37 zł a od 2007r cena za te zakupy wzrosła o 7 zł. Dziś cukier w tym "drogim sklepie kosztuje o złotówkę mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 20.03.2011 22:01

elza Dzisiaj 20:31 piszesz "Nienawiść was zaprowadzi donikąd!"
póki co Wasza nienawiść zaprowadziła u nas 96istnień(smoleńsk)+1(Łódź) do grobu. robicie wszystko, aby Naród o tym zapomniał. NARÓD NIE ZAPOMNI, NAWET ZA 500 LAT.
z istotnych tematów uciekasz i bzdury pleciesz. ZATEM NIE POUCZAJ, zanim sam się nie nauczysz

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 20.03.2011 20:31

Jestem tutaj od 4 dni , myślałam ,że na portalu dziennikarstwa obywatelskiego można podyskutować. Niestety retoryka agresji ,insynuacji, dyskredytacji zwolenników PiS-u jest wszech obecna ! Potępiacie wszystko co musnęło Platformę. Jestem zwolenniczką ale nie fanatyczką . Nienawiść was zaprowadzi donikąd!

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 20.03.2011 20:08

elza, zaczynaj debatę nad tymi 19-cudami, które podałem "myNaród Dzisiaj 17:20"
później dorzucę następną setkę
a propo, czy ty wiesz co to debata?
do debaty pistolet zostaw w portierni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziu
 • kaziu
 • 20.03.2011 20:03

elza Dzisiaj 19:41.
już się usprawiedliwiasz? wyrażasz opinię?
PełnO was tu było do czasu zamachu w smoleńsku i morderstwa w Lodzi.
wielu się wycofało, zamilkło,
a ty tkwisz i smrodzisz.
widocznie nieźle ci płacą

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziu
 • kaziu
 • 20.03.2011 19:56

elza DO ROBOTY. kłam
KTO STRZELAŁ I ZABIJAŁ W ŁODZI? odpowiadam fanatyk-POwiec taki jak ty.
KTO NAKAZAŁ LECIEĆ PILOTOWI DO SMOLEŃSKA? klich.
KTO SŁYSZAŁ I WIDZIAŁ KŁÓTNIĘ NA LOTNISKU? ŚWIADEK MICHNIKA. gdzie teraz ten świadek?
kto słyszał Prezydenta Kaczyńskiego w kokpicie? wyborcza. gdzie ona teraz?
itd

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 20.03.2011 19:41

Minusy piszesz ? Pisowcy opanowali forum i debata się skończyła .Sami sobie piszecie i liczycie kciuki. Jesteście kubek w kubek jak Jarek. Po drugie wyrazam tu swoją opinię a nie żeby mnie ktoś lubił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 20.03.2011 19:35

elza - typowe dla POhołoty. tańczyliby pięknie ale albo muzyka nie taka, albo "ptaszek" plącze się między nogami. zawsze coś przeszkadza. odnieś się do cudów - tych 138. tusk miał znakomitą większość, chciał zmieniać konstytucję i co? jeden kaczyński mu szkodził? w te bzdury elza ty już sam nie wierzysz, no ale płacą ci to rozrabiasz. pisz dużo bzdur bo to już koniec z wami kmiotami
a teraz o komoroskim. twój idol jakiś niedouczony. nie tylko wali byki ortograficzne to jeszcze na głupawy obiat prosi. wałęsa przy tej gafie to miodek.
elza, czemu masz minusy? tak cię naród kocha?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 20.03.2011 18:05

Pisiory ! pamiętajcie o czerwonych kciukach, ledwie się napisze post dyżurni już w akcji,

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 20.03.2011 18:01

Typowe pisowskie odwracanie kota ogonem .Co proponował i proponuje Tusk to ja wiem. Pytam !!!! co proponuje Kaczyński ?? 3 lata Tusk miał z głowy ,kluczowe reformy były wetowane [18] . Nie miało prawa się mu udać bo takie były partyjne dyrektywy PiS-u. Druga sprawa to globalny kryzys. Kaczyński rządził przy światowej hossie ,zrobił coś ,jakieś reformy ? nic ! Tylko szukał układów i miał 10 konferencji prasowych dziennie i szperał w teczkach IPN-u aby coś znaleźć na przeciwnika politycznego. Nigdy by nie wygrał wyborów gdyby nie intrygi i Rydzyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.