Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński o śledztwie smoleńskim: "Jest we mnie słuszny gniew"

W przeddzień drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, wzmożoną aktywność wykazuje prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Odbywa liczne spotkania i rozmowy z dziennikarzami. Idzie nawet do tych mediów, które w jego niedawnej opinii były mu wrogie lub mało przyjazne. Mówi o swoich uczuciach po stracie brata, Lecha.

W katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i 94 inne osoby, w tym wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. / Fot. PAP/SERGEI CHIRIKOVW ostatnich dniach, szczególnie wczoraj i dziś, tematyka katastrofy smoleńskiej nie schodzi z serwisów mediów pisanych, radiowych i telewizyjnych. Tak będzie jeszcze jutro i pojutrze. Nie chcą zapomnieć o tych sprawach dziennikarze i politycy PiS. Bo to z jednej strony aktualne sprawy, a z drugiej, bliskie sercu, szczególnie prezesa Kaczyńskiego. On też z powodów zrozumiałych nie daje zapomnieć ani na chwilę problemów tragicznej śmierci brata.

Nic więc dziwnego, że w programie TVN24 "Jeden na jeden", dzisiaj, w przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej, nawiązując do śledztwa w sprawie tragedii sprzed dwóch lat, prezes Kaczyński powiedział, że jest w nim słuszny gniew na to, co się dzieje, bo "to mnie obraża, jako brata, szwagra, przyjaciela, Polaka". Toteż podkreślił: "Domagam się prawdy, normalnego śledztwa. To nie jest polityka, to domaganie się, żebyśmy byli normalnym państwem".

Jarosław Kaczyński, mówiąc o katastrofie smoleńskiej, zaznaczył w TVN24, że to zbyt bolesna i tragiczna sprawa, żeby o niej zapomnieć. Zaznaczył, że w jego przypadku "czas nie leczy ran". Wciąż jest to dla niego "żywa sprawa" i taka będzie do końca życia. Akcentował: "Trzeba mieć brata bliźniaka, żeby wiedzieć, co to znaczy stracić brata bliźniaka. Jeśli ktoś nie ma, a większość z nas nie ma, to pewnie nie potrafi tego zrozumieć" - cytuje TVN24. Zastrzegł też, że jest to rana, którą odczuwa jako Polak.

Chodzi mu nie tylko o katastrofę samolotu, ale również o to, co się stało po katastrofie smoleńskiej i o sposób, w jaki jest wyjaśniana. Bo to – według niego, co się działo w Polsce wokół sprawy smoleńskiej - też boli. Prezes PiS odrzucił w rozmowie twierdzenia i oskarżenia, jakoby z katastrofy samolotu uczynił polityczny oręż. Zaprzeczył temu. Zastrzegł, że domaga się - podobnie, jak wielu Polaków, którym jest wdzięczny – "prawdy i normalnego śledztwa".

Domaga się takich śledztw, jakie są stosowane w świecie po tego typu tragicznych wydarzeniach. Jego zdaniem to nie jest polityka - to "domaganie się tego, żebyśmy byli normalnym państwem" i żeby w tak skrajnej sytuacji były stosowane metody, jakie zwykle w świecie są w takich sytuacjach stosowane. "Nic więcej, nic mniej" - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (94):

Sortuj komentarze:

Do "red". No, jeżeli biorą, to są sprzedawczykami. Takie zgniłe w środku jabłka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 10.04.2012 12:53

oto LINK do osobistej interpretacji tej tragedii przez Poetę
http://www.dailymotion.com/video/xd9sj9_wskazowka-wiersz-juliusza-e-bolka_shortfilms#
to polska i rosyjska wersja wiersza Juliusza Erazma Bolka "Wskazówka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
hammer2
 • hammer2
 • 10.04.2012 08:11

blizniakow nie powinno sie rozdzielac

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 10.04.2012 05:30

Platforma jest już TRUPEM politycznym .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
M jak Marek
 • M jak Marek
 • 09.04.2012 23:30

PO nareszcie spada na dno,może będzie inny rząd co jakoś ta sprawa się wyjaśni bardziej,najgorzej co mnie zdenerwowało w tej to sprawa gen.Błasika że tak pozwolono posądzić go że wymuszał coś na pilotach że był po alkocholu przykre to było a nik z naszych rządzących go nie bronił

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Balicki
 • Marek Balicki
 • 09.04.2012 23:14

Lecha Kaczyńskiego Naród wybrał! --- a agenturalna Platforma go wykończyła ,wspólnie z Putinem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
M jak Marek
 • M jak Marek
 • 09.04.2012 22:56

Panie Piotrze Wierzbicki Skleroza już daje znaki u pana takie głupoty pan wypisujesz jakieś sny swoje kogo to obchodzi co pan myśli w tej głópiej głowie i o czy pan śni, te babcie co dzwonią do radja Maryja 10000 razy mondrzej gadają jak pan tu wypisuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patriota praz duże P
 • Patriota praz duże P
 • 09.04.2012 22:51

Motto Jaroslawa
po trupach do władzy prezydenckiej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patriota praz duże P
 • Patriota praz duże P
 • 09.04.2012 22:49

i nie wyszło

Lecz tragiczne ofiary sa bardzo potrzebne w polityce

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patriota praz duże P
 • Patriota praz duże P
 • 09.04.2012 22:47

Podobno samolot nie padł, tylko sie za bardzo wzniósł..ku słońcu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.