Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński o wprowadzeniu euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 14:52

Jarosław Kaczyński zaapelował do premiera o podjęcie rozmów w sprawie referendum, dotyczącego wprowadzenia euro. Szef Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że wejście Polski do strefy euro będzie miało tak poważne konsekwencje, iż nie można tej decyzji podejmować pochopnie.

Kaczyński zwrócił uwagę, ze trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, także obecny kryzys finansowy. Prezes PiS zaproponował wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putrę jako przedstawiciela tej partii w negocjacjach z rządem w sprawie wprowadzenia euro.

Jarosław Kaczyński skrytykował rząd za to, że nie traktuje z wystarczającą powagą kwestii bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jego zdaniem, w tak poważnej sytuacji, jak obecny kryzys gazowy, premier powinien przebywać w kraju, a nie na urlopie. Kaczyński skrytykował rząd za niezdecydowane stanowisko wobec Gazociągu Północnego, który miałby przesyłać gaz z Rosji do Niemiec z pominięciem Polski i państw bałtyckich. Podkreślił, że rząd PO - PSL powinien kontynuować politykę energetyczną poprzedniego rządu, dla którego bezpieczeństwo było sprawą priorytetową. Kaczyński powiedział, że należy dołożyć starań, by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne na wszelkie możliwe sposoby. Dodał, że trzeba przeprowadzić rzetelne konsultacje, które określą opłacalność wydobycia gazu z polskich złóż.

Jarosław Kaczyński ostro skrytykował posła Platformy Obywatelskiej Janusza Palikota za obraźliwą uwagę pod adresem posłanki PiS, Grażyny Gęsickiej. Palikot zasugerował, że "prostytuuje" się ona politycznie, podając nieprawdziwe, jego zdaniem, informacje o wykorzystaniu funduszy europejskich przez rząd. Kaczyński zaapelował do premiera o wyciągnięcie konsekwencji wobec zachowania polityka PO. Podziękował jednocześnie posłowi Platformy Jarosławowi Gowinowi za jego obronę posłanki Gęsickiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.