Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński ogłosił polityczny rozejm na czas Euro 2012

"Nie było w Polsce od 1989 roku bardziej pokojowo nastawionego polityka niż ja" - powiedział Jarosław Kaczyński i ogłosił, że Prawo i Sprawiedliwość w czasie Euro 2012, nie będzie organizować manifestacji politycznych.

Sonda

Czy PiS powinien protestować w czasie Euro 2012?

Jarosław Kaczyński ogłosił polityczny rozejm na czas Euro 2012 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczKrzysztof Daukszewicz powiedział ostatnio, że obawia się, że PiS z ojcem Rydzykiem narobią nam obciachu na Euro. Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda zapowiedział, że Solidarność wraz z innymi grupami zawodowymi planuje zorganizować manifestacje w czasie trwania Euro 2012. Opinia publiczna nie wiedziała, czy otrzyma wsparcie od Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości, które jak mało kto w Polsce potrafi sprawnie zorganizować tego typu protesty.

Kiedy więc prezes PiS zapowiedział, że w tej sprawie będzie miał propozycję, i w dodatku będzie ona miała charakter koncyliacyjny, w mediach zawrzało. Ponownie okazało się, że całe życie publiczne jest zdominowane przez Jarosława Kaczyńskiego. Nie każdemu taka sytuacja się podoba - wczoraj Waldemar Kuczyński u Andrzeja Mrozowskiego porównał prezesa PiS do "wiejskiego podpalacza": "Dla tamtejszej społeczności informacja, czy podpalacz zabrał ze sobą zapałki, czy zostawił je w domu - jest niezmiernie istotna" - wytłumaczył.

Zgodnie z przewidywaniami Kaczyński ogłosił dzisiaj rozejm na Euro 2012. W jego ocenie decyzja ta nie powinna nikogo dziwić, ponieważ jak to powiedział: "Jest najbardziej pokojowym politykiem w całej historii III RP".

Kaczyński próbował przekonywać dziennikarzy, że przypisywana mu łatka awanturnika politycznego, nie ma związku z rzeczywistością. Prezes PiS powiedział, że w interesie jego środowiska zawsze była spokojna, merytoryczna debata. Według niego, to drugiej stronie zawsze zależało na wojnie politycznej, ponieważ tylko w taki sposób mogła utrzymać władzę. Kaczyński przyznaje, że ta taktyka jest skuteczna, ale również bardzo szkodliwa. Dotyczy to nie tylko jego partii, ale ogólnie Polski. Skutkiem tej operacji jest to, ze dzisiejsza debata publiczna przypomina dno, a jej czołowymi reprezentantami są: Stefan Niesiołowski oraz "ten pan z Biłgoraja" - przekonywał Kaczyński.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

Panie Radosławie Kowalski, swoim postem oraz tolerancją (niektórych wpisów pod Pańskimi materiałami)- z pogranicza szamba, dla mnie przeszedł pan w niebyt. Szkoda więcej słów na polemikę z Panem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiedząc, że "dymienie" w czasie Euro2012 byłoby niepopularne "odpuszcza", ale robi to uroczyście ogłaszając rozejm.
I wszyscy mu dziękują..:)
Czy powinno się dziękować za uroczystą deklarację zawieszenia agresji?
Czy jak mi sąsiad obieca, że w czasie Euro2012 nie wybije mi szyby to mam mu podziękować?...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
 • Lipa
 • 23.05.2012 16:16

@ Ale długo wytrzymał ? Już chce powołania komisji śledczej oznajmił Adaś-wazelinka . Brakuje ima lansu czy pieniędzy ? Podobno posłowie żyją w nędzy , pisze w necie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 23.05.2012 16:06

@ 1grajek --- ty raczej jesteś; 1 pipa Platformy .... taka pipa bez partnera .... rozumiesz????

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 23.05.2012 15:43

Tak się zastanawiam kim jest pan Kaczyński ? żeby mógł ogłaszać jakieś "zawieszenie broni" na czas Mistrzostw Europy , dlaczego mamy słuchać oświadczeń tego pana jeżeli chce to niech sobie ogłasza lub nie ogłasza ile są warte te ogłoszenia i co ze sobą niosą . Pan Kaczyński i jego słowa już się tak skompromitowały że aż żal. Jego ogłoszenia i jego decyzje są tyle warte co zeszłoroczny śnieg , niech do końca się nie kompromituje i wstydu nie robi . Bo już jego brat jeździł po świecie i gdzie nie pojechał to wstydu narobił , a teraz nam chcą budować zamiast mieszkań, budują nam pomniki Lecha , chyba mają to rodzinne,więc panie Kaczyński niech pan z tym skończy i zniknie z polityki na zawsze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Mirek K - ja tylko piszę neutralne światopoglądowo komentarze jako że polityków wsiech mam "w głębokim poważaniu". Żadnej partii w Polsce nie ufam, a to co się u nas dzieje przypomina mi krzyżówkę cyrku z kabaretem. Jak ktoś owe komentarze bierze za atak, to nie jest mój problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LOLEK
 • LOLEK
 • 23.05.2012 12:25

Czy wierzycie w materiały przygotowane przez dziennikarzy obywatelskich?

A do lekarza obywatelskiego poszlibyście?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 23.05.2012 11:47

@ Wink z Tobą też nie wiadomo co jeszcze tu nagryzmolisz .Opanuj się człowieku i nie kompromituj przynajmniej rodzin!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z prezesem to nigdy nie wiadomo jak będzie. Teraz ogłosił rozejm, ale w dowolnej chwili może z niego zrezygnować twierdząc, że "nie mógł w tej sytuacji dalej go spokojnie kontynuować" albo coś w tym rodzaju. To nie złośliwość tylko podsumowanie. JK już mnóstwo razy zmieniał niespodziewanie zdanie tłumacząc to potrzebą chwili...

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 23.05.2012 08:59

@ Lesiu Małkowski, Jadwiga Kowalczyk ,to przykład obłudy ,głupoty ?? jak to nazwać ??.Sami uprawiacie prymitywną propagandę, a uczycie ,dobrych manier Radosława Kowalskiego.

Panie Radku tak trzeba .... na chamstwo, trzeba odpowiadać ostro ,a nawet po chamsku - innej rady nie ma. Inaczej wdepczą cię w ziemię !

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.