Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: PO nie ma programu wyjścia z kryzysu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-18 08:34

Zdaniem Kaczyńskiego, rząd stara się przerzucić na opozycję odpowiedzialność za brak koncepcji działań naprawczych. Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że za rządzenie jest dziś odpowiedzialny Donald Tusk i to on jest odpowiedzialny za zaniechanie takich działań. Dodał, że wejście do strefy euro nie jest żadną receptą na kryzys finansowy.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego partia rządząca obawia się przeprowadzenia referendum w sprawie przyjęcia wspólnej, europejskiej waluty. Jego zdaniem ten lęk wynika ze świadomości braku popracia obywateli. Według gościa Polskiego Radia rząd forsuje szybkie przystąpienie do strefy euro realizując zapotrzebowanie tylko niektórych grup społecznych.

Sprawa wprowadzenia euro była tematem wczorajszego spotkania premiera Donalda Tuska z szefami klubów, partii i kół parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość uzależnia swoją zgodę na zmiany w konstytucji, które pozwoliłyby na wprowadzenie wspólnej waluty od przeprowadzenia narodowego plebiscytu w tej sprawie. Zdaniem Platformy Obywatelskiej referendum jest dla PiS-u pretekstem do walki politycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.