Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3988 miejsce

Jarosław Kaczyński podczas marszu: Przebrała się miarka. Mówimy "nie"!

- Przebrała się miarka. My polscy patrioci mówimy "nie" - powiedział w emocjonalnym przemówieniu Jarosław Kaczyński. W marszu "Obudź się Polsko" uczestniczyli dziś m.in. o. Rydzyk, Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Beata Szydło, agent Tomek. Policja szacuje liczbę uczestników na ok. 50 tysięcy.

 / Fot. Anna MikołajewskaO 13 rozpoczęła się msza święta w kościele
pw. św. Aleksandra, po której protestujący ruszą w kierunku placu Zamkowego. Tam planowane są przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego i szefa "Solidarności", Piotra Dudy. Zakończenie marszu planowane na godzinę 18, połączone będzie z rozbiciem miasteczka namiotowego na placu Powstańców Warszawy.

Już godzinę wcześniej na placu Trzech Krzyży zebrał się spory tłum. Demonstranci przynieśli biało-czerwone flagi i transparenty. Dominują hasła Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości; nie brakuje także zwolenników Telewizji Trwam lub ONR.

 / Fot. PAP- Żądamy więcej miejsc pracy i wyższych płac - mówił w rozmowie z Wiadomościami24 członek grupy protestujących, związanej z regionalnym oddziałem "Solidarności".

Zobacz więcej zdjęć z marszu "Obudź się Polsko"


Po mszy świętej przemawiał ojciec Tadeusz Rydzyk. Dziękował działaczom Solidarności, organizacjom politycznym, Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz wszystkim, którzy mimo atmosfery zagrożenia w ojczyźnie podpisali protest przeciwko dyskryminacji (petycję o miejsce dla Tv Trwam na multipleksie). "Możemy się różnić, ale ojczyzna jest jedna!" - dodał. Zebrani odpowiedzieli gromkimi brawami.

 / Fot. PAPOkoło 15.30 przy dźwiękach pieśni patriotycznych pochód ruszył w kierunku placu Zamkowego. Demonstranci skandują hasła "Jarosław", "Solidarność" oraz "Nie oddamy wam, telewizji Trwam".

"Przebrała się miarka. My polscy patrioci mówimy nie!" - w emocjonalnym przemówieniu Jarosław Kaczyński wzywał demonstrujących do walki o wolność słowa. Natomiast Piotr Duda skrytykował umowy śmieciowe i trudne warunki na rynku pracy. "Czas na zmiany!" - podsumował przewodniczący "Solidarności".

Marsz, jak mówią organizatorzy, "jest wyrazem sprzeciwu wobec nepotyzmu, rosnącej liczbie urzędników, katastrofalnemu zadłużeniu, podwyższeniu podatków, umów śmieciowych, obniżaniu poziomu szkolnictwa, ograniczaniu dostępu do usług medycznych oraz podniesieniu wieku emerytalnego". Uczestnicy chcą także bronić wolności mediów, głównie Telewizji Trwam. Udział w marszu zapowiedzieli kibice, którzy żądają "zwolnienia więźniów politycznych Piotra Staruchowicza i Wojciecha Brauna". Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że w marszu weźmie udział milion osób.
 / Fot. PAP / Fot. PAP / Fot. PAP / Fot. PAP / Fot. PAP / Fot. PAP

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

@ red

Jak to jest być między "wódką i zakąską"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
znam Grabskiego
  • znam Grabskiego
  • 30.09.2012 17:33

Arkadiusz z Kibolem Grabskim !przestań z takimi się nie dyskutuje takich zabiera policja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysiek Grabski

Jestem gotów tego "ćwoka" wycofać po uzyskaniu przeprosin za pańskie wpisy.
Wtedy będzie "honorowo" i nie będziemy musieli sobie dowodzić twardzielstwa gdybyśmy się zetknęli w realu...
Ostatnio ze strachu złamałem komuś nos.
Chyba jestem bardziej dorosły, więc wypada mi uczynić taki "gest"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Maria Jaworska

Według "Miejskiego słownika slangu i gwary potocznej" słowo "ćwok" znaczy: "pogardliwie o człowieku mało inteligentnym, nieobytym".

Czy jeśli interlokutor zniekształca złośliwie nazwisko, wyraża się o rodzicach i na oczy mówi "ślepia"- jest Pani zdaniem obyty i inteligentny?
Proszę o szczerą i gruntowną (oraz merytoryczną) odpowiedź...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż-dzięki zwolennikom PO forum staje się-powiem delikatnie-chamskie.Słowa ĆWOK nie pasują do forum ludzi chociaż trochę "oświeconych"ale trudno spodziewać się kultury jak się ma guru-Stefana N.Więc opuszczam to towarzystwo bo nie mój poziom.Ale prawda jest jedna-POLSKA WCZORAJ PODNIOSŁA SIĘ Z KOLAN.POZDRAWIAM WATAHĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysiek Grabski

Jest Pan w błędzie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysiek Grabski

Jeśli to "a więc tuż przed" miało być groźbą to informuję, że się nie boję, a Tobie radzę nabycie Posterisanu. Podobno po zażyciu - siedzenie nie boli...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 30.09.2012 15:16

Takich antynarodowych Trolli ;jak L. Małkowski czy A. Gębka powinno tępić specjalne komando! Toć to skur.... co ci ludzie wypisują!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysiek Grabski

:)))
Nabierz dystansu, bo zderzysz się sam z sobą.
Może i jestem ślepy, ale na oczy. ĆWOKU...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja być troll...

"Miarka się przebrała".
Logiczniej jest jeśli przebiera się Mirka, dla obcych - Pani Mirosława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.