Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Polska poniosła porażkę w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 14:29

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział na konferencji prasowej, że premier Donald Tusk wrócił ze szczytu na tarczy, a polityka europejska rządu nie ma sensu.

Jarosław Kaczyński powiedział, że nowi członkowie Unii nie uzyskali na szczycie złagodzenia warunków przyjęcia euro. Dodał, że spotkania przywódców Unii mają sens, jeśli służą budowie solidarności. Polska odrzuciła jednak węgierską propozycję pozyskania pomocy dla krajów Europy Środkowej czym - zdaniem prezesa PiS - wystąpiła przeciwko zasadzie solidarności. Jarosław Kaczyński podkreślił, że z pomocy miała też skorzystać Ukraina, która jest w bardzo trudnej sytuacji.

Prezes PiS wezwał premiera, aby zrezygnował z uprawiania propagandy na rzecz walki z kryzysem.
Jarosław Kaczyński ocenił, że Platforma Obywatelska poniosła dotkliwą porażkę we wczorajszych wyborach prezydenta Olsztyna. Świadczy to jego zdaniem o braku wiarygodności badań opinii publicznej.

Prezes PiS oświadczył, że nic nie wie o rozmowach z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Samoobroną na temat składu władz mediów publicznych. Dodał, że jego partia nie chce, aby przetrwały resztki koalicji, do której była niegdyś zmuszona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Raczej nie pomyślał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całą dobę myślał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.