Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: prywatyzacja szpitali to wielki przekręt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 08:43

Jarosław Kaczyński określił plan przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego jako "wielki przekręt". Gość Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że polskie szpitale są warte co najmniej 100 miliardów złotych.

- Przy takich sumach pojawia się mechanizm, który ma sprzyjać ich prywatyzacji - uważa były premier. Jego zdaniem stwarza to realną groźbę zredukowania, a nawet zniesienia ochrony medycznej dla wielkiej części społeczeństwa. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że premier Donald Tusk bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za skutki tych zmian - nie tylko polityczną, ale przede wszystkim moralną. - Skutki, które w tym wypadku liczą się wartością ludzkiego życia i zdrowia - dodał były szef rządu.

Polityk powiedział, że plany PO stwarzają okazje do ogromnych nadużyć. Jak podkreślił, całkowitej zmianie ulegnie także logika funkcjonowania służby zdrowia. - To będzie już logika zysku - uważa prezes PiS. Jego zdaniem po przekształceniu szpitali w spółki, kliniczne szpitale państwowe będą - jak się wyraził - obłożone przez ludzi nieuleczalnie chorych lub osoby, których leczenie jest bardzo drogie. - A pieniądze będzie się robiło gdzie indziej - dodał Jarosław Kaczyński.

PR1 SD/adb/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.