Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28672 miejsce

Jarosław Kaczyński przedstawił zarys programu PiS "Solidarne Państwo"

Podczas wizyty na Śląsku z okazji Barbórki, Jarosław Kaczyński przedstawił na konferencji prasowej zarys programu PiS w sprawach społecznych, pod nazwą "Solidarne Państwo".

 / Fot. Aargambit/CC-BY-3.0/wikimediaJak podaje wiadomosci.dziennik.pl, pełny program "Solidarnego Państwa" PiS ma przedstawić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jak podkreślił Kaczyński, jest to konieczne, gdyż w związku z kryzysem i brakiem jasnej dyskusji o sposobach jego przezwyciężenia, idea solidarnego państwa i społeczeństwa stoi w miejscu.

Były premier zapowiedział, iż PiS nie zgodzi się na zapowiedziane przez premiera Tuska podwyższenie wieku emerytalnego. Jak podkreślił, ludzie w Polsce żyją krócej niż w innych państwach UE, gorszy jest też stan zdrowia, szczególnie osób po pięćdziesiątce, a wydłużenie wieku przejścia na emeryturę, jest niesprawiedliwe, zwłaszcza wobec kobiet.

PiS nie wyraża też zgody na obniżenie wysokości rent i emerytur. Według Kaczyńskiego, jest możliwość utrzymania dotychczasowego poziomu świadczeń, a środków na to trzeba szukać wśród ludzi o wysokich dochodach. Mówiąc o rentach, prezes PiS stwierdził: "Renta powinna wystarczyć na zaspokojenie przynajmniej tych elementarnych potrzeb, a bardzo często dzisiaj nie wystarcza; sytuacja bardzo wielu rencistów jest wręcz tragiczna, nie mają dochodów, nie tylko poniżej minimum socjalnego, ale nawet minimum biologicznego, egzystencjalnego".

Czytaj więcej --->
Jarosław Kaczyński stanowczo opowiedział się przeciwko likwidacji KRUS i wprowadzeniu w gospodarstwach rolnych ksiąg rachunkowych. Jak podkreślił, jest to droga do "wyzucia rolników z ziemi".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Slawek
 • Slawek
 • 06.12.2011 08:49

Dopiero ma zarys programu? Dwie kartki, a może jedna ? A już, już miał rządzić. W takim tempie pełny horyzont osiągnie jak nogi wyciągnie. To śmieszne i żałosne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jasio
 • jasio
 • 05.12.2011 20:55

Jarosław -Kain będzie miał karę śmierci dla siebie. Dalej miesza ale tym razem u niemców-ślązaków gdzie załatwił sobie darmowy obiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aaron Goldstein
 • Aaron Goldstein
 • 05.12.2011 18:12

Czyzby Jaroslaw Wielki,Ksiaze Zoliborza i Azji Zachodniej mial zamiar opublikowac swoje "Main Kampf " ?Co na to Ojciec Muchomor i Episkopat plemienia Wolakow ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
galaf
 • galaf
 • 05.12.2011 13:23

chamstwo niekompetencja po i psl 60% bieduje PiS i Polacy czas dzialac w Nowe miasteczko i Caly KRAJ

Komentarz został ukrytyrozwiń
juk
 • juk
 • 05.12.2011 10:30

Jarosław Kaczyński przedstawił zarys programu PiS "Solidarne Państwo"
Ten zarys programu według Jarosława Kaczyńskiego wygląda tak :PiS -Przegramy i Siódmy raz a to i tak nic nas nie nauczy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 05.12.2011 08:16

niechajmy pomarzyc kaczynskiemu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Racjonalista
 • Racjonalista
 • 04.12.2011 22:39

A niby co ma dać podniesienie wieku emerytalnego? Przecież miejsc pracy z tego powodu nie przybędzie. Już jest duże bezrobocie wśród młodych ludzi, a jak przyblokujemy miejsca parcy młodym dzięki podniesieniu wieku emerytalnego to będzie jeszcze większe. Młodzi albo więc nie będą nic robić, albo emigrować, albo żyć na koszt rodziców, a starzy będą pracować. Tu chyba chodzi o to by mniej ZUS emerytur wypłacił, lub wypłacał je krócej, brutalnie mówiąc, a przy okazji ewentualnie wypłacać mniej zasiłków dla bezrobotnych, bo młodzi nie będą się łapali na to, nie będą spełniać kryteriów, bo nie będą mieli odpowiedniego stażu pracy, bo albo nie będą pracować, albo nie będą pracować w Polsce, albo jak będą pracować to nie na pełnych etatach, albo na umowe zlecenie lub o dzieło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 04.12.2011 20:59

@szychlińska, levy,, e- reprezentujecie wysoki poziom intelektualny stąd dyskusja sięga piwnicy. A mówią, że głupich nie sieją, to skąd się ich tylu tu wzięło? Żadnej merytorycznej dyskusji tylko ujadanie. Nie dziwię się zatem, że nikt poważny z wami nie dyskutuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 04.12.2011 20:33

Jarek - do domu !
Tam buduj drugie Węgry, pod stołem w salonie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Ciemny
 • Jarosław Ciemny
 • 04.12.2011 20:23

Apel do wszystkich mediów i internetowych serwisów.Przestańcie przekazywać te demagogiczne wirusy Kaczyńskiego ,one zaśmiecją internet.Czy jest na te idiotyzmy jakiś antywirus????Zapłacę każdą cenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.