Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Przyszliśmy słuchać z pokorą państwa opinii

W siedzibie Polskiej Akademii Nauk spotkało się trzydziestu specjalistów z dziedziny ekonomii. Rozmowy, prowadzone pod hasłem "Alternatywa", dotyczyły finansów publicznych, podatków, rynku pracy oraz polityki prorodzinnej.

 / Fot. harum, własnośc publicznaPrezes Kaczyński zaproponował debatę nad programem gospodarczym Prawa i Sprawiedliwości na początku września. Z 39 zaproszonych ekonomistów potwierdziło udział 30, między innymi prof. Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN Ryszard Bugaj, prezeska Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Adam Glapiński z Rady Polityki Pieniężnej, były minister gospodarki Jerzy Hausner.
Na początku spotkania Jarosław Kaczyński poinformował, iż Zyta Gilowska jest nieobecna z powodów zdrowotnych.

Odmówili między innymi Ryszard Petru, Krzysztof Rybiński, Grzegorz Kołodko oraz Leszek Balcerowicz. Były prezes NBP uzasadniając swoją decyzję stwierdził, że nie ma zamiaru uczestniczyć w czymś co debatą jest tyklko z nazwy. Zabrakło także Ministra Finansów, Jacka Rostowskiego, który nie został zaproszony.

 / Fot. Radek Pietruszka, PAPProgram "Alternatywa" zakłada między innymi zmiany w systemie podatkowym, walkę z bezrobociem, powołanie kas mieszkaniowych, przywrócenie niższego wieku emerytalnego, oraz wprowadzenie podatków bankowych i od hipermarketów. Minister Rostowski skrytykował propozycje PiS zwracając uwagę, iż koszty ich realizacji wielokrotnie przewyższają potencjalne przychody.

Politycy PiS zapewniali, iż nie chcą być gospodarzami debaty, a jedynie równoprawnymi uczestnikami i są otwarci na konkretne projekty ustaw. Spotkanie rozpoczęło się o 11.30 przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego i trwało ponad 3,5 godziny. Moderatorem dyskusji był dziennikarz, Krzysztof Skowroński.

O gdzinie 11, przed siedzibą PAN, prezes Kaczyński stwierdził, że ma nadzieję na kolejne tego typu spotkania w przyszłości. Dodał, że program alternatywa jest częściowy i dzisiejsza debata ma pomóc w jego uzupełnieniu.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Adam M.
  • Adam M.
  • 25.09.2012 11:45

Miał być taki super program gospodarczy PiS, a okazało się, że to sukces medialny Kaczyńskiego, ponieważ raczył on zacząć rozmawiać. Już to przerabialiśmy podczas wyborów prezydenckich - "koniec wojny Polsko-Polskiej". Jak to się skończyło wszyscy doskonale pamiętają.
A program gospodarczy PiS to chała i nikt tym się nie zajmował !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ adam

Się zgadza - "nie lubię PiS".
Rostowskiego też.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Solidarność 80Czerwiński
  • Solidarność 80Czerwiński
  • 25.09.2012 00:57

Magda Wieczorek Wczoraj 20:11 dlaczego kluczysz i uciekasz od odpowiedzi z tej sony , pod Twoim artykułem :"Polska Tuska i PO czy Polaków?"
link
Solidarnośc 80 ze Szczeciń Dzisiaj 00:10
Ocena: Ocena pozytywna 1 Ocena negatywna 0

Kochani:Magda Wieczorek ,Tadeusz Śledziewski ,Maria Czerw a przede wszystkim ty Magdo Wieczorek jest artykuł .Jest taki komentarz :Wanda Wczoraj 20:04 a Wy co??Nic ?
To może jeszcze raz Wam go przytoczę .
@Magda Wieczorek
Piszesz tak : ",,,czas dać szansę innym. PO już się wypaliła. "Napisz, komu.
PiS rowniez się wypaliła i pokazała jak sie okrada , uwłaszcza na Polsce.
Wpisz to sobie w wyszukiwarkę :KIM SĄ KACZYŃSCY .
Później sobie to przeczytaj :

Prawo i Sprawiedliwość ??? - wolne żarty !!! Jest akurat odwrotnie to jest skrót od słów :Pomawiać i Szkodzić
PiS powstało na przekręcie z Porozumienia Centrum (PC)
Poznaj mroczna przeszłość Jarosława Kaczyńskiego i jego brata Lecha za czasów Porozumienia Centrum- wpisz w wyszukiwarkę :
- FUNDACJA PRASOWA SOLIDARNOŚĆ
- Spółka TELEGRAF
- Spółka Srebro
- Sprzedaż EXPRES WIECZORNY
- Pożyczki dl Porozumienia Centrum
- UMORZENIE DŁUGÓW Porozumienia Centrum przez ministra Jasińkiego .


Warto naśladować pszczoły i wywalić na zbity pysk tych trutni co wyjadają miód z ula a nam Polakom pozostawiają tylko:kłopoty , biedę , bezdomność i brak poszanowania prawa .
Pszczoły wyrzucają trutni poza obręb swego ula .My musimy wywalić tych rządzących (PO-PSL) jak i tych z tak zwanej opozycji (PiS . SLD) na zbity pysk.To są właśnie trutnie co w sposób sztuczny powstały w zmowie -OKRĄGŁY STÓŁ :skorumpowanych tych z PZPR z tymi z ówczesnej Solidarności Wałęsowskiej .
Polski kwiat młodzieży musi szukać pracy po za granicami Polski a my dalej tolerujemy rozpleniająca się w zastraszający sposób inwazję chwastów .
Polska zasługuje na mądrych -mamy mądrych ludzi , ale chwasty ich zagłuszają niczym perz w szlachetnych odmianach roślin .Rolnicy wiedza co robić z niechcianym roślinami ; herbicydami je potrafią potraktować albo sprzętem przydatnym w rolnictwie ( tak jak kosynierzy ) z wrogami .

I co?Piszesz artykuł i brak ci weny by napisać na ten wyżej zamieszczony temat?
Piszesz.Magdo Wieczorek tak : "czas dać szansę innym. PO już się wypaliła. "Napisz, komu należy dać szanse .
Napisz kto ma ta szansę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam
  • adam
  • 25.09.2012 00:13

Panie Arkadiuszu. Jestem w stanie zrozumieć, że nie lubi Pan Pis, i neguje jego działania. Ale powiem brutalnie. Myślałem, że już nie ma ludzi w tym kraju, tak łatwowiernych, którzy uznają Rostowskiego za dobrego ekonomistę. Albo chociaż nawet przeciętnego. Czy Pan nie zauważył, podczas debaty, że w pewnym momencie wszyscy zaczęli się z niego śmiać. I co chwilę był jakiś docinek. Proszę nie lubić PO, ale na litość boską jeśli dla Pana Rostowski to dobry ekonomista, to jest Pan mniej mądry niż przedszkolaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ -

Domniemywam po "Arkadym", że "-" to "f"...:)
Drogi Efie.
Dzisiejsza "debata" PiS miała być zwieńczeniem "expose" Jarosława Kaczyńskiego, do którego odniósł się min. Rostowski.
Odniesienie spotkało się z zarzutem wydatkowania środków publicznych na wyliczanie bzdur opozycji i nie spotkało się z zaproszeniem Rostowskiego na dzisiejszą "debatę" i nie spotkało się z merytoryczną odpowiedzią do tego odniesienia wyliczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie czy kiedykolwiek fani PiS zauważą, że jak ktoś nie jest jego zwolennikiem, to niekoniecznie automatycznie musi być fanem PO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
LEVY DUPEK
  • LEVY DUPEK
  • 24.09.2012 22:08

PO + komuchy = PZPR

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
  • -
  • 24.09.2012 21:58

Arkady twoja partia i "życie społeczne " jest nie do uratowania i żaden Morozowski tego nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Magda Wieczorek

Mam wrażenie, że słuchaliśmy w "innej" rzeczywistości.
Czy słyszała Pani wypowiedź red. Morozowskiego na temat zamykającego debatę wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego?
Czy zechciałaby Pani skomentować wypowiedź prof. Gomółki i szefa BCC?
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To był doskonały pomysł PiS. Jacek Rostowski w Faktach po faktach okazał się tchórzem. Na pytanie Kajdanowicza o głosowanie w różnych światopoglądowych sprawach nie miał odwagi odpowiedzieć wprost na zadane pytanie, kręcił, kluczył i strasznie się jąkał. Trudno mu było zająć stanowisko bez konsultacji z partią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.