Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: rosyjski system partyjny to fikcja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 08:36

Były premier Jarosław Kaczyński uważa, że objęcie funkcji prezydenta Rosji przez Dmitrija Miedwiediewa to ważny i trudny moment dla tego kraju.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że w ten sposób tworzy się system dwuwładzy, którego Rosja nie lubi.

Jarosław Kaczyński nie wykluczył, że ta sytuacja jest przejściowa i niebawem się zmieni na korzyść jednego z polityków - Miedwiediewa, lub Władimira Putina, który prawdopodobnie obejmie dziś stanowisko premiera. Zdaniem Kaczyńskiego, Putin popierając Miedwiediewa jako kandydata na prezydenta, chciał de facto wzmocnić swoją pozycję w przyszłości.

Gość Sygnałów dodał, że system partyjny w Rosji jest fikcją, a bardziej liczą się służby specjalne, wojsko, Gazprom i oligarchia gospodarcza.

Były premier Jarosław powiedział też, że jest zdumiony i zaskoczony poparciem członka PiS dla kandydatury Piotra Gadzinowskiego do prezydium Rady Programowej TVP. Były poseł SLD został w ubiegłym tygodniu wybrany na wiceprzewodniczącego tego gremium, między innymi dzięki głosowi posła Prawa i Sprawiedliwości, Jana Ołdakowskiego.

Szef Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że porozmawia w tej sprawie Ołdakowskim, gdyż nie konsultował on swojej decyzji z partią. Jarosław Kaczyński zaprzeczył też, jakoby był to element porozumienia PiS z SLD w sprawie obrony obecnej ustawy medialnej.

Zdaniem szefa PiS, Piotr Gadzinowski to człowiek, którego nie chciałby nawet charakteryzować, gdyż - jak stwierdził - musiałby wtedy przekroczyć granice, których nie wolno przekraczać.

Były premier zgodził się ze stwierdzeniem prezydenta, że media są największym problemem polskiej demokracji. Jak podkreślił, niektóre gazety nie pełnią funkcji kontrolnej wobec rządu, równocześnie atakując opozycję. Zdaniem gościa Sygnałów, taka postawa może doprowadzić do likwidacji opozycji w Polsce, a tym samym do braku demokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.