Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Tusk łamie reguły demokracji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 11:18

Były premier Jarosław Kaczyński uważa, że Donald Tusk łamie reguły demokracji. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do informacji, jakoby władze PO rozważały postawienie go oraz byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego przed Trybunałem Stanu za rzekome zaniedbania w sprawie stoczni.


Wczoraj rząd przyjął informację ministra skarbu o dramatycznej sytuacji polskich stoczni. Wkrótce ma ona zostać przedstawiona Sejmowi. Dokumenty winą za możliwą upadłość polskich stoczni obarczają głównie rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że czuje się "jak w kabarecie". - Robiliśmy wszystko, aby uratować stocznie - zaznaczył szef Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, stocznie już od dawna znajdowały się w bardzo złej sytuacji, a jego rząd nieco tę sytuację poprawił. Stan stoczni pogorszył się znów po objęciu Ministerstwa Skarbu przez Aleksandra Grada - uważa polityk PiS. Jego zdaniem Platforma Obywatelska zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie wygrać wyborów normalnymi sposobami, więc próbuje je wygrać poprzez skierowanie go przed Trybunał Stanu. - To łamanie reguł demokracji - powiedział były premier i wyraził nadzieję, że kiedyś te działania zostaną rozliczone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.