Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński tworzy gabinet cieni

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości zastanawiają się nad stworzeniem swojego "gabinetu cieni". W najbliższych dniach zostaną podjęte decyzje, komu przypadnie która "teka", dowiedział się Newsweek.

- Zwyczaj tworzenia gabinetów cieni jest dobrze znany w krajach demokratycznych. To dobry pomysł, bo w ten sposób opozycja przygotowuje się do przejęcia władzy - stwierdza Tadeusz Cymański w rozmowie z Newsweekiem. Jarosław Kaczyński postanowił stworzyć gabinet cieni, aby monitorować działanie nowego rządu.

Według informacji Newsweeka, za politykę zagraniczną ma być odpowiedzialny Paweł Kowal lub Paweł Zalewski. Działania PO w zakresie polskich interesów w UE miałby monitorować Karol Karski. Kontrolą przygotowań do Euro2012 zajmie się Elżbieta Jakubiak, zaś "tekę" ministerstwa kultury otrzyma Jan Ołdakowski. Bolesław Piecha zadba o resort zdrowia.

- Teoretycznie ministrami w gabinecie cieni powinni zostać odchodzący szefowie resortu, bo oni są najlepiej zorientowani w danej problematyce, ale nie wszyscy chcą się bawić w takie pozorowane rządzenie - mówi jeden z liderów PiS w rozmowie z Newsweekiem i dodaje, że wybrane osoby mają naprawdę działać. - Platforma jako opozycja powołała z szumem taki gabinet, a po dwóch tygodniach, nawet najpracowitsi posłowie przestali cokolwiek robić - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

aha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tęsknią za władza straszne

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Gabinet cieni to tzw. system westministerski który pochodzi z Wielkiej Brytanii. To tam powstała idea takiego gabinetu gdyż jest to charakterystyczne dla państw o dwupartyjnym parlamencie. Fakt że w Polsce zapoczątkowało tą ideę Platforma. Ciekawe jak będzie funkcjonował ten gabinet pod rządami PiS-u ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie. Gabinet cieni to grupa osób, które pilnują poczynań rządu właściwego i komentują wpadki i błędy konkretnych ministrów przed kamerami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

HAHA! Kaczyński się lekko zagalopował. Chyba zapomniał co to jest gabinet cieni - niezrealizowany rząd. A on miał go przez 2 lata. Poza tym, dopiero będą nad tym myśleć? To znaczy, że nie byli przygotowani na drugą kadencję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.