Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński tworzy gabinet cieni

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości zastanawiają się nad stworzeniem swojego "gabinetu cieni". W najbliższych dniach zostaną podjęte decyzje, komu przypadnie która "teka", dowiedział się Newsweek.

- Zwyczaj tworzenia gabinetów cieni jest dobrze znany w krajach demokratycznych. To dobry pomysł, bo w ten sposób opozycja przygotowuje się do przejęcia władzy - stwierdza Tadeusz Cymański w rozmowie z Newsweekiem. Jarosław Kaczyński postanowił stworzyć gabinet cieni, aby monitorować działanie nowego rządu.

Według informacji Newsweeka, za politykę zagraniczną ma być odpowiedzialny Paweł Kowal lub Paweł Zalewski. Działania PO w zakresie polskich interesów w UE miałby monitorować Karol Karski. Kontrolą przygotowań do Euro2012 zajmie się Elżbieta Jakubiak, zaś "tekę" ministerstwa kultury otrzyma Jan Ołdakowski. Bolesław Piecha zadba o resort zdrowia.

- Teoretycznie ministrami w gabinecie cieni powinni zostać odchodzący szefowie resortu, bo oni są najlepiej zorientowani w danej problematyce, ale nie wszyscy chcą się bawić w takie pozorowane rządzenie - mówi jeden z liderów PiS w rozmowie z Newsweekiem i dodaje, że wybrane osoby mają naprawdę działać. - Platforma jako opozycja powołała z szumem taki gabinet, a po dwóch tygodniach, nawet najpracowitsi posłowie przestali cokolwiek robić - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

aha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tęsknią za władza straszne

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Gabinet cieni to tzw. system westministerski który pochodzi z Wielkiej Brytanii. To tam powstała idea takiego gabinetu gdyż jest to charakterystyczne dla państw o dwupartyjnym parlamencie. Fakt że w Polsce zapoczątkowało tą ideę Platforma. Ciekawe jak będzie funkcjonował ten gabinet pod rządami PiS-u ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie. Gabinet cieni to grupa osób, które pilnują poczynań rządu właściwego i komentują wpadki i błędy konkretnych ministrów przed kamerami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

HAHA! Kaczyński się lekko zagalopował. Chyba zapomniał co to jest gabinet cieni - niezrealizowany rząd. A on miał go przez 2 lata. Poza tym, dopiero będą nad tym myśleć? To znaczy, że nie byli przygotowani na drugą kadencję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.