Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Tylko PiS broni interesów polskiej wsi

- Musimy pamiętać, kto broni interesów polskiej wsi, a kto bronić ich nie chce. Chcemy być partią polskiego narodu, chcemy być partią polskiej wsi – powiedział lider PiS.

 / Fot. CC, Autor: Tadeusz RudzkiJarosław Kaczyński nie po raz pierwszy w ostatnich dniach wchodzi na podwórko ludowców. Niedawno stwierdził w specjalnym liście i w mediach, że PSL nie dba o sprawy polskich rolników i nie zabiega o ich interesy w Brukseli. W niedzielę 19 stycznia, brał udział w Wierzchosławicach koło Tarnowa, w obchodach 140. rocznicy urodzin, czterokrotnego premiera ludowców, Wincentego Witosa. Mówił przy okazji o obronie polskiej wsi przez PiS i kolejny raz atakował PSL.

Jak podkreślał w wystąpieniu - dziś znów jest taka partia, która broni interesów polskiej wsi i polskiego narodu. Tą partią jest PiS - stwierdził w Wierzchosławicach szef Prawa i Sprawiedliwości. - Chcemy być partią polskiego narodu, chcemy być partią polskiej wsi.

- Musimy pamiętać, kto broni interesów polskiej wsi, a kto bronić ich nie chce – mówił Jarosław Kaczyński. Nawiązując do walki i słów Wincentego Witosa, że chłop polski w najtrudniejszych czasach ocalił ziemię, wiarę i narodowość, prezes PiS zaznaczył, że obecnie "nie ma obrony polskiej ziemi, nikt nie broni polskiej wiary i nikt nie broni interesów narodu polskiego".

Jarosław Kaczyński w liście do PSL, z 11 stycznia, napisał: "Zdradziliście polską wieś." Szef ludowców Janusz Piechociński odpowiedział, że mamy do czynienia z chuliganem polskiej polityki. Potem poszedł po rozum…, ugryzł się w język i dodał poprawkę: "śmieszni politycy PiS".

Lider PiS podkreślał również w Wierzchosławicach wskazania Wincentego Witosa, który głosił konieczność pracy na rzecz tego, aby "Polska była wieczna". Ale żeby była wieczna – wyjaśniał prezes - "muszą rodzić się dzieci". A dziś naród się zmniejsza.

Toteż wielkim zadaniem "wszystkich polskich patriotów" jest tę sytuację zmienić – powiedział Jarosław Kaczyński. Według niego, wszystkie państwa UE, powinny prowadzić wspólną politykę prorodzinną. - W Polsce musi to oznaczać, co najmniej 500 zł na jedno dziecko, jest możliwe (…), by Polska była wieczna – mówił szef PiS.

Jarosław Kaczyński, w niedzielę brał udział w ogólnopolskich obchodach 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, organizowanych przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Wspólnie z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem, szef PiS sprawował nad obchodami, patronat honorowy. Po mszy w kościele, złożył wieniec na grobie legendarnego premiera Wincentego Witosa i uczestniczył w Centrum Kultury Wsi Polskiej w konferencji naukowej.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rolnik z Żoliborza orkę wyborczą rozpoczął i sieje. Obietnice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy którykolwiek polityk nie sprowadza przemówień do wiecu wyborczego? Każdy tak robi, już taki jest urok tej naszej polityki. (Komentarze o podobnej treści w dziwny sposób zdecydowały się iść do moderacji, więc proszę o ich usunięcie od razu kiedy się pojawią)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poszedł pod pomnik Witosa i mówił " dzieci muszą się rodzić ".Jak zwykle swoje przemówienie sprowadził do wiecu wyborczego.

To nie kto inny tylko PiS walczył o obniżenie dotacji dla rolników w Unii Europejskiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.