Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13520 miejsce

Jarosław Kaczyński vs Monika Olejnik. Czy to możliwe?

Młody człowiek, student Wydziału Dziennikarstwa UW, Tomasz Matynia przeprowadził quasi-wywiad z prezesem Kaczyńskim na pis.org.pl.

Przyznam, że z nudów zajrzałam na stronę pis.org.pl. Czasem zaglądam. Mąż wyjechał służbowo, dzieci nie płaczą, na dworze ziąb, nic się nie chce.

Tam, tradycyjnie już, wywiad prezesa Kaczyńskiego udzielony bezpiecznemu, bo „swojemu” dziennikarzowi. Młody człowiek, student Wydziału Dziennikarstwa UW, Tomasz Matynia przeprowadził quasi-wywiad z prezesem. Dlaczego quasi? Ponieważ w zajawce jest napisane "rozmowa", a pan dziennikarz zadał rozmówcy tylko jedno pytanie. Nie była to zatem rozmowa, ale dość długi monolog.

Z tego monologu wynika, że prezes chce ponownego wszczęcia postępowania w sprawie wiadomej katastrofy w przestworzach, a to, co działo się w śledztwie do tej pory, nazwał „wyjątkowo odrażającą goebbelsowską kampanią”. Wypowiedź dyrektora Kazany, że "prezydent nie podjął decyzji” zinterpretował jako brak zdecydowania ws. ewentualnego wyboru lotniska zapasowego, tzn. dokąd miano lecieć jeżeliby piloci zdecydowali, że nie będą lądować w Smoleńsku. Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza, że w kokpicie była mowa o tym, że jak wylądują gdzie indziej, to prezydent nie zdąży na uroczystości.

Prezes Kaczyński podkreślił także, że jedynym prawdziwie dobrym wyjściem byłoby wydanie przez Rosjan zakazu lądowania. Już sobie wyobrażam, co by się działo…

Dalej, prezes nazwał zachowanie tych, którzy nie są zainteresowani dojściem do prawd, „łajdacką obroną”. W sumie, nic nowego pod słońcem.

Wygodnie, spokojnie, nikt nie przerywał i nie zadawał kłopotliwych pytań. Talent oratorski można było ukazać w pełnej krasie. Zero stresu.

A mnie się marzy, żeby prezes Kaczyński stanął oko w oko z Moniką Olejnik, Tomaszem Lisem, Konradem Piaseckim albo kimś podobnym. To byłoby dopiero coś! Założę się, że oglądalność biłaby rekordy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

kowalska Teresa
 • kowalska Teresa
 • 17.02.2012 16:35

Rząd Tuska popełnia sporo błędów,ale itak jest najlepszym rządem w porównaniu z poprzednimi. A już najgorsze co może się nam przydarzyć to dojście do władzyPIS.Polacy chcą spokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
arek
 • arek
 • 26.01.2012 00:06

Na szczęście rządy sprawuje PO która ratuje bohatersko kraj przed tym psychopatą i tyranem.
Tusk i PO to super partia, wybawienie dla Polski, która zrobiła dla obywatela zieloną wyspę szczęśliwości. Jest wesoło i kolorowo. A nie jakiś tam PiS z Kaczorem, partia nadmiernej kłótliwości, drogiej benzyny po 4,50 złotych, niepokoju, straszenia więzieniami, zamykanie niewinnych chirurgów do paki. Głosujcie na PO i Niesiołowskiego, człowieka kulturalnego słowa, wrażliwego na odmienne zdanie przeciwnika politycznego, promieniujacego zrozumieniem oraz ideami demokracji. Dzięki PO Polska ma szansę na rozwój a ludziom na życie dostatnie, bez nadmiernego fiskalizmu z pełna opieką medyczną :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia Czachorowska
 • Natalia Czachorowska
 • 25.01.2012 18:22

niewyobrażalna oglądalność, chyba na skalę światową byłaby gdyby Tusk udzielał wywiadu telewizji TRWAM a prowadzącym byłby ojciec Rydzyk

Komentarz został ukrytyrozwiń
entera
 • entera
 • 25.01.2012 18:16

niewyobrażalna oglądalność chyba na skalę światową byłaby wtedy gdyby Tusk udzielał wywiadu telewizji TRWAM a wywiad przeprowadzał by ojciec Rydzyk

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gura Maks
 • Gura Maks
 • 22.01.2012 12:48

PAN KACZYŃSKI BOI SIĘ OTWARTYCH wywiadów gdzie nie zna pytań , zawsze , kiedy padają niewygodne pytania Kaczyński traci głowę zaczyna się awanturować , krzyczeć nie na temat .Kompromituje się w oczach opinii publicznej więc korzysta tylko z ustawek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, dzięki za wykład, ale dla mnie obiektywny dziennikarz, to taki, ktory NIE ZALEŻY OD ŻADNEJ WŁADZY, ani tej obecnej, ani ewentualnie przyszłej. Ciągle proszę o choć jedno nazwisko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Z górnej półki" to dziennikarze obiektywni, profesjonalni, niezależni których byt nie zależy od obecnej władzy. Jedynym zadaniem wymienionych przez panią "dziennikarzy"jest uwiarygadnianie, i ochrona ludzi obecnie rządzących. Szczególną aktywność obserwujemy wówczas kiedy podejmowane są niekorzystne decyzje dla Polaków oraz gdy wybuchają afery korupcyjne w rządzie wówczas przejmują na siebie role "wybielaczy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyższa półka bo wys. 159cm
 • wyższa półka bo wys. 159cm
 • 21.01.2012 14:21

@Jerzy Konopka .
Mówi się z wysokiej półki albo wysokiej klasy.
Wymień umiejętności i uprawnienia Jarosława Kaczyńskiego .Zdobądź się na odwagę , heroicznym czynem napisz prawdę i tylko prawdę o Jarosławie Kaczyńskim.Tylko nie rób uników i nie kłam .
Napisz co zrobił sam(Jarosław Kaczyński) dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, błagam, niech Pan wymieni choć jedno nazwisko osoby godnej dostąpić tego zaszczytu? Umieram z ciekawości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z wysokiej klasy politykiem jakim jest Jarosław Kaczyński przeprowadzający wywiad dziennikarz powinien być z wyższej półki. Autorka tekstu wskazuje na dziennikarzy "skandalistów" o mizernej reputacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.