Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński zrezygnuje z funkcji prezesa PiS?

W partii mówi się, że Kaczyński jesienią zrezygnuje z prezesury. Jedni wierzą, inni wietrzą spisek. Prezes PiS miałby zachować jedynie stanowisko honorowego przewodniczącego, a partią kierowałaby inna osoba - pisze "Rzeczpospolita".

Jarosław Kaczyński. / Fot. Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kaczynski_Jaroslaw_1_070.JPG&filetimestamp=20090924130714)Według plotek krążących wśród posłów PiS Jarosław Kaczyński po wakacjach miałby zachować honorowe przywództwo, a partią kierowałby ktoś inny. Sam miałby zająć się dalszym wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej.

W wyniku tych zmian nadal kontrolowałby partią, choć tylko nieformalnie. Natomiast PiS przestałby się koncentrować na sprawie katastrofy. Wszystkie siły zostałyby skierowane na zbliżające się wybory samorządowe, reformę służby zdrowia i finansów publicznych.

Pogłoska o odejściu Kaczyńskiego, ma wg niektórych polityków, swe źródło w wydarzeniu z 5 lipca. Po przegranych wyborach prezydenckich, miał zebrać się sztab wyborczy Kaczyńskiego, podczas którego, prezes PiS miał powiedzieć, że zastanawia się nad wycofaniem z polityki i zajęciem się wyłącznie wyjaśnianiem katastrofy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Większość osób w PiS nie wierzy, że Kaczyński może odejść. Wszyscy są za to przekonani, że pogłoski o tym rozpuszcza konkurencyjna grupa. "Liberałowie" oskarżają o to środowisko Zbigniewa Ziobry. Z kolei ci kojarzeni z byłym ministrem sprawiedliwości i Antonim Macierewiczem wskazują na "liberałów".

Dochodzące z PiS informacje są sprzeczne i trudno ustalić, jak właściwie jest naprawdę. Pewne jest tylko, że tzw. "afera abdykacyjna" pokazała ostre tarcia między dwiema grupami wewnątrz PiS. Niedawny list otwarty europosła PiS Marka Migalskiego, który sympatyzuje z partyjnymi liberałami,
może być jej przejawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Kaczyski ma fobie na punkcie władzy i nie zrezynuje z przywódctwa w PiSie. Poczekam aż go wywalą sami pisowcy

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2010 09:42

Pozwolę sobie mieć inne zdanie od Aliny Puczkarskiej. Otóż, gdyby prezesem PiS został Paweł Poncyliusz, Tadeusz Cymański, Paweł Kowal czy Joanna Kluzik-Rostowska sytuacja byłaby zupełnie inna. Wszak programy PO i PiS w wielu dziedzinach są zbieżne. Przyczyną fatalnego odbioru PiS w społeczeństwie jest właśnie charakter prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że "fama głosi..." jest biciem piany i rozważaniem ewentualnosci; faktycznie, trzeba poczekać spokojnie na rozwój wydarzeń; osobiście wątpię, aby pan Jarosław abdykował. Pożyjemy, zobaczymy.

Uwaga natury ogólnej w związku z usuniętymi powyżej wpisami:
Szanowni Państwo - dostaliście możliwość komentowania tego, co zalogowani na W24 piszą, i o czym dyskutują.
Nie róbcie (wy - internetowi huligani) gnoju na portalu, gdzie DO wystepują pod własnymi nazwiskami i całkowicie odpowiadają za treść i formę. Wiecej szacunku dla ludzi i - w ostatecznym rozrachunku - dla siebie. Chyba, że ktoś lubi być traktowany na równi z jego śmieciowymi wpisami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wieslaw Szulc
  • Wieslaw Szulc
  • 27.08.2010 03:16

Prezes jak palacz okretowy z Tytanika, pojdzie z PiS na dno, jemu Polska lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie powinien rezygnować - opozycji potrzebna jest jedność. Wiadomo, że przeciwnicy PIS-u zmierzają do osłabienia partii przez jej podzielenie. Stare chwyty. Ograne. Po drugie każdy lider partii opozycyjnej będzie w taki sam sposób, brutalny, bezwzględny i chamski, zwalczany przez ekipę rządzącą jak obecnie Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nienawidzą Jarosława Kaczyńskiego będą tak samo nienawidzić każdego następnego prezesa PIS, choćby nim został delikatny Paweł Poncyliusz "z różą w dłoni". Manipulatorzy zrobią swoje. Nic się nie zmieni - Paweł Poncyliusz w oczach części społeczeństwa zostanie potworem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile mi wiadomo komentarze nie są obligatoryjne. Dlatego zamieszczanie komentarza o zamiarze niekomentowania wydaje mi się być dosyć osobliwą praktyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panów z Rzepki palce już na pewno bolą od długiego, silnego ssania, by wyssać choć malutkie ziarenko prawdy, którą zasiać można plotkę, ale wyssać tegoż mimo, determinacji i zaangażowania, się nie udało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ''partii mówi się..'' szkoda czasu na komentowanie plotek.Poczekam na sprawdzone wieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.