Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński:,,Komorowski odpowiedzialny za krzyż"

W wywiadzie dla partyjnego serwisu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po raz kolejny odniósł się do decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego o przeniesieniu krzyża spod Pałacu Prezydenckiego.

Według Jarosława Kaczyńskiego, Bronisław Komorowski został wybrany na prezydenta przez nieporozumienie: - "Bardzo wiele osób, które na niego głosowały, zapateryzmu w Polsce nie chce". Jak twierdzi prezes Kaczyński, wyborcy nie spodziewali się po nowym prezydencie, że będzie chciał usunąć symbol religijny z przestrzeni publicznej.

Były premier zarzuca nowemu prezydentowi, że podjął walkę nie tylko z krzyżem, ale i też z pamięcią o zmarłym w katastrofie smoleńskiej prezydencie Lechu Kaczyńskim. - "Chodzi o to, by nie powstał pomnik, pomnik, który siłą rzeczy będzie pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, a pamięci o Lechu Kaczyńskim obecna władza boi się jak diabeł święconej wody. Boi się, bo Lech Kaczyński uosabiał to wszystko, czego zaprzeczeniem jest ona, czyli suwerennej, demokratycznej i sprawiedliwej w swoich stosunkach społecznych Polski"- zaznaczył prezes.

Jarosław Kaczyński ponownie podkreślił,że krzyż powinien pozostać do momentu, w którym zostanie postawiony pomnik upamiętniający ofiary smoleńskie. Wywiad udzielony przez prezesa Kaczyńskiego był odpowiedzią na felieton redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Pawła Lisickiego, w którym to przypuścił,że działania Kaczyńskiego i Komorowskiego związane z krzyżem pod pałacem mogą przyczynić się do "wzrostu siły radykalnej, antychrześcijańskiej lewicy, której głównym postulatem stanie się walka z Kościołem i publiczną obecnością religii."

Do wywiadu Kaczyńskiego ustosunkował się w "Faktach po Faktach" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. "To inny Jarosław Kaczyński niż ten, którego ja znałem. Jest przepełniony, emocjami, bólem i nienawiścią" - stwierdził były premier. Natomiast Leszek Miller, który również był gościem programu, stwierdził, że Kaczyński poprzez zaostrzenie języka po kampanii prezydenckiej, chce wzmocnić swoją pozycję wśród żelaznego elektoratu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.08.2010 18:12

Panie Zdzisławie - powtórzę, obiecał mi Pan, że po 16-ej mieliśmy podyskutować o moim artykule - liście otwartym do premiera. Nie było Pana. A na temat Sklepowicza pisałem już kilka razy. Pisze on jednak o opodatkowaniu banków, co jest niedorzeczne, też o tym napisałem. Jeśli uraziło Pana "ZERO" w odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego - przepraszam Pana bardzo.
Jakoś nie zauważyłem, aby wystąpił Pan w obronie Pana Rafała Gdaka, kiedy to pan Robert Ramark nazwał go na W24 "zerem". I jak to ma się do pańskiej wypowiedzi powyżej. W obronie pana Kokota wystąpiłby, a pana Gdaka już nie!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytując cudze treści, powinno się zatem użyć "cudzysłowu".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.08.2010 22:10

Panie Zdzisławie- jestem zawiedziony, po raz kolejny nie dotrzymał Pan słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moniko masz racje, Tomasz to by zaraz wszystkich powysyłał na tamten świat:))))Pewnie, że trzeba mniej palić to jeszcze raz , albo 2 zagłosują na J. Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę swój wcześniejszy komentarz -wg wyników sondażu TNS OBOP 27,5% wyborców Kaczyńskiego miało powyżej 60 lat ( a 23% takich osób wybierało Komorowskiego) - Różnica 4,5% - zresztą po sześćdziesiątce można jeszcze trochę pożyć i pochodzić na wybory - żeby tak zaraz z dnia na dzień. Trzeba mniej palić:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Moniko, nie, nie zaliczam byłych komunistów do prawicowców, ale hipokryzją jest nazywanie ich przez 2o lat z hakiem komuchami, pachołkami Rosji, zbrodniarzami, by potem - wyłącznie dla zdobycia elektoratu i co się z tym wiąże - władzy, chwalić ich za "lewicowe poglądy, jakże bliskie programowi jego partii". Podobnie, jak Pan Kazimierz, twierdzę, że Kaczyńskiemu nigdy nie zależało na Polsce, jemu zależy wyłącznie na władzy, po którą sięga depcząc trumnę swego brata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, no, nie mogę, wzięłam to za środek retoryczny. A Ty poważnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu nie znam się na liczbach , statystykach i tym podobnej wiedzy , ale tym razem myślę, że nie masz racji:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wypowiadając opinię o kimś dajemy świadectwo o sobie"- nie pamiętam autora tych słów, ale się z nim zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy aby troszeczkę nie przesadzasz? - Nie Magdo droga to więcej niż pewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.