Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kret w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi

W przepełnionej sali w Łodzi odbyło się spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem, podróżnikiem i pisarzem, Jarosławem Kretem. Przyjechał na zaproszenie Poleskiego Ośrodka Sztuki.

Jarosław Kret / Fot. Adam SęczkowskiJarosław Kret wielokrotnie przebywał w Indiach. Na spotkaniu w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, które odbyło się przy okazji promocji jego książki pt. "Moje Indie", dziennikarz, podróżnik - wspominał swoje podróże, opowiadał o kulturze, muzyce, społeczeństwie, religii. W jego oczach widać było fascynację tym krajem i tęsknotę (do czego się przyznał). Indie, które opisuje w swojej książce to kraj kolorowy, tętniący życiem, tolerancyjny i tak odmienny od europejskich wyobrażeń, że prawie nierzeczywisty.

Dla wielu z nas obraz tego kraju kojarzy się z nędzą, brudem, upałem. Indie opisane przez Jarosława Kreta to kraj wielu barw, tolerancyjny, zamieszkiwany przez bardzo otwartych ludzi. Tłum zgromadzony w Łódzkim ośrodku z zaciekawieniem słuchał opowieści podróżnika m.in. o podobieństwach Indii i Polski, obrządku palenia wdów, swojej indyjskiej miłości, świętych krowach i kropkach na czole Hindusek.

Jarosław Kret "oblężony" przez fanki. / Fot. Adam SęczkowskiSpotkanie było wzbogacone slajdami z fotografiami wykonanymi podczas wizyt na Półwyspie Indyjskim. Na licznych zdjęciach widzieliśmy m.in. mieszkańców w barwnych strojach oraz bogatych ozdobach, zwierzęta, architekturę, świątynie indyjskie. Po tej prezentacji nadszedł czas na pytania ze strony zgromadzonych na sali gości, a następnie kilkumetrowa kolejka po autograf i wspólne zdjęcie. Podróżnik (oblegany głównie przez kobiety) podpisywał książki i pozował do zdjęć do ostatniego chętnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Poprawiam Twój link Adamie: http://expatwindiach.blogspot.com/ Mam nadzieję, ze kiedyś będzie mi dane zobaczyć ten kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto wybrać się do Indii i może nawet w nich zamieszkać... (http://expatwindiach.blogspot.com/)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.