Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kuźniar: Rano dziwię się, że jeszcze żyję [Wywiad]

Jarosław Kuźniar, gospodarz "Poranka TVN24" i prowadzący "X Factor" w TVN, w rozmowie z Wiadomościami24 tłumaczy dlaczego TVN24 nie musi być obiektywny, zarzeka się, że wolałby porozmawiać z Kondratem niż Kaczyńskim i zachęca do zamknięcia... polskiego internetu.

Jarosław Kuźniar w studiu / Fot. Z archwium Jarosława KuźniaraWojciech Martyński: Przyznam, że ostatnio częściej słucham i oglądam Pana niż... własną dziewczynę. Jak to jest budzić tysiące Polaków we "Wstajesz i wiesz"?
Jarosław Kuźniar: Biedna młoda dama. Jak Pana rzuci, stawiam piwo. Nie wiem jak to jest budzić tysiące Polaków. Rano głównie dziwię się, że ja jeszcze żyję. Później to program trzyma mnie przy życiu. Cztery godziny pracy na żywo non stop. Bez cenzury i bez przerwy. Trudne ale cenię sobie to, że moi szefowie pozwalają mi mieć własne zdanie, nie być białą kartką. Budzić emocje.

Ma Pan świetną pracę - mam wrażenie, że po prostu rozmawia Pan z widzami po drugiej stronie kamery. Jest Pan tak samo zaspany i, czasami, niegolony jak oni. Luz i "normalność" to przyszłość dziennikarstwa telewizyjnego?
Dziękuję, że Pan to widzi. Wydaje mi się, że normalność w telewizji zawsze wygra. Choć nie wszyscy polscy Widzowie są na szczerość gotowi. Ja robię swoje od początku pracy w mediach. Cieszę się, że zaczyna to przynosić efekty. Jestem obrzygiwany za własne zdanie ale mam na sobie rano teflonowy płaszcz.

Czy charakterystyczny dla Pana dystans i poczucie humoru doprowadziły Pana do "X Factor"? Po co Panu to było?
Żeby poznać swoich Widzów, nauczyć się milczeć, poczuć inne emocje niż te w studiu. W studiu rozmawiać umiem, na scenie rozmawiać nauczyłem się w "X Factor". Ciekawe doświadczenie, na które nie zdecydowałby się jedynie tchórzliwy głupiec.

Nie zazdrości Pan trochę jurorom takich programów jak "X Factor" czy "Mam talent!"? Może dlatego zdecydował się Pan dołączyć do Kapituły konkursu Dziennikarz Obywatelski 2011 Roku?
Dziennikarstwo to nie show. Ja lubię dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem. Ocena to podpowiedź jak robić swoje lepiej, mądrzej. Najgorsze, jak pisał Dostojewski to nie wiedzieć dokąd pójść.

Zobacz koniecznie: Zgłoś się do konkursu Dziennikarz Obywatelski 2011 Roku. Oceni Cię Jarosław Kuźniar!


Jakie cechy najbardziej ceni Pan u dziennikarzy obywatelskich? Pod jakim kątem będzie ich Pan oceniał?
Dla mnie nie ma znaczenia czy dziennikarz jest obywatelski czy nie. Ma być zawodowy, profesjonalny, ludzki, mądry, oczytany, ma być Stevem Jobsem mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Wojciech
 • Wojciech
 • 21.04.2012 09:51

Dobry wywiad. Kuźniar - średni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dai
 • Dai
 • 20.04.2012 18:45

Towarzyszu kuźniar: nie wszystkich ogłupisz komunalkowy ogłupiaczu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 20.04.2012 14:45

Ja go moge ocenić już teraz - wygląda na ciepłego, brrrrrrrr...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry wywiad, chociaż Jarosław Kuźniar nie jest dla mnie żadnym autorytetem dziennikarstwa. Odniosłam wrażenie, że po pytaniu o ACTA delikatnie skoczyło mu ciśnienie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
 • graK
 • 07.04.2012 19:09

Dla mnie nie jest super, gdyż za dużo w tym wywiadzie prowadzącego rozmowę.
Pytania winny być tak skonstruowane, by czytelnika nie absorbować nadto, natomiast rozmówcy pozwolić jak najszerzej rozwinąć swoją wypowiedź.
Czytelnik ma widzieć rozmówcę, a nie dziennikarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.04.2012 18:34

Przeczytałam jednym tchem...super!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina
 • Karolina
 • 06.04.2012 23:05

Kogo wy bierzecie do tego jury? Faceta, który mówi, że dziennikarz nie musi być obiektywny? Czyli inaczej mówiąc: "można oszukiwać motłoch, bo stoję ponad nim"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.03.2012 15:23

@Marcin Pabian
>Właśnie za to co Wojtek słusznie zauważył, często nieogolony, niewyspany

M.in. tym budzi sympatię

Komentarz został ukrytyrozwiń
cycek
 • cycek
 • 23.03.2012 10:12

@Inka 09:02 Czy przypadkiem nie pomyliłaś trądziku z syfilisem ? Przechodzi ale skutki są różne. Czym młodzi ludzie mogą się zachwycać ? Że to nie aids ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 23.03.2012 09:02

Dziennikarze szczególnie młodzi, są zachwyceni Jarosławem Kużniarem ;to normalne w tym wieku,ale to szybko przechodzi jak młodzieńczy trądzik!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.