Facebook Google+ Twitter

Jarosław: Porwali Ukraińca dla okupu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 11:18

W Prokuraturze Rejonowej w Jarosławiu trwa przesłuchanie mężczyzn, którzy porwali młodego Ukraińca i żądali za jego uwolnienie okupu. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

Policję poprosił o pomoc znajomy porwanego. Twierdził, że 21-letni mężczyzna został siłą wepchnięty do samochodu, a porywacze zażądali 12 tysięcy dolarów.

Okup miał być przekazany w podłańcuckiej Kosinie i tam przygotowano zasadzkę. Kiedy policjanci wkroczyli do akcji porywacze zaczęli uciekać, funkcjonariusze otworzyli ogień, by zatrzymać samochód, udało się to dopiero w Przeworsku. Odbili porwanego i zatrzymali sprawców.

Dwaj z nich w wieku 28 i 42 lat to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Trzeci to 46-letni obywatel Mołdawii, poszukiwany od 4 lat listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Chodzi o pozbawienie wolności i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nie informuje kim był i dlaczego został porwany młody Ukrainiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.