Facebook Google+ Twitter

Jarosław Wielki

Czy ktoś z nas wierzył w to, że w michnikowskich warunkach III RP prawica czy też obóz niepodległościowy dojdzie kiedyś do władzy? Ile lat wciągu tych ostatnich 25 patrioci sprawowali rządy w Polsce?

To pokazuje jak trudnym zadaniem było wyszarpanie Polski z rąk elit III RP. A udało się ono tylko dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu, i chwała mu za to. Tylko ten człowiek, polski Napoleon, mógł tego dokonać. Ale w jakim wymiarze on to zrobił? Przecież zwycięstwo w którym jego partia wzięła większość parlamentarną i utworzyła samodzielny rząd jest prawdziwym dziełem politycznym.

Weźmy na przykład takiego Korwin-Mikkego człowieka o ogromnej inteligencji i wiedzy, czy też ludzi którzy przewinęli się przez jego partię takich jak: Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz czy Łukasz Warzecha. Są to wszystko ludzie wybitni, którzy w wielu sprawach mają słuszność, tyle tylko, że pozostaje im rola publicystów oraz komentatorów życia politycznego. Jako politycy nie byli w stanie doprowadzić do zwycięstwa prawicy. A rzecz polega na tym, aby rzeczywistość móc realnie zmieniać. Niestety w warunkach III RP zadanie to było niezwykle trudne do zrealizowania. Teraz ci ludzie dochodzą do głosu, wiatr dziejów wieje obecnie w prawą stronę, pojawiła się moda na patriotyzm. Janusz Korwin-Mikke zdobył najlepszy wynik w historii, w Sejmie pojawił się Kukiz oraz narodowcy. Zresztą ta zmiana dotyczy całej Europy. Czas lewicy dobiega końca.

To wszystko pięknie, ale to dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu PO została odsunięta od władzy; to dzięki niemu establishment utracił swoją pozycję. I dlatego jest wielki. Trzeba na te osiągnięcie patrzeć porównując je z sukcesami innym polityków prawicowych. Niektórzy swoją polityczną nieudolność próbują zamaskować tezami, że PiS należy do tego samego układu okrągłostołowego. Gdyby tak było to polskojęzyczne media nie wywoływałyby takie antypisowskiej histerii; to by zachodnie media ćwierkały z innego klucza. Szczekają na PiS bo to jest polski obóz niepodległościowy, który może sprawić, że Polska będzie silna.

Nie ma wątpliwości, że PiS przeprowadzi w Polsce rewolucję, że na zgliszczach III RP powstanie nowe silne państwo- IV RP, że Kaczyński zapisze się w historii jako ten, który uratował nasz kraj. Kiedyś, wiele lat temu w wywiadzie dla Teresy Torańskiej na pytanie kim chce być powiedział: "Emerytowanym zbawcą narodu". A lud pisowski, który krzyczał: "Jarosław, Polskę zbaw" wiedział co czyni. Kaczyński to najwybitniejszy polityk i przywódca od czasów Józefa Piłsudskiego, postać historyczna, o której w przyszłości będą się uczyć na historii nasi potomkowie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Żeby nie było iż bronię tu tylko obecnego rządu i obecnej calek wladzy. Podawano na antenie wyniki sondażu Newsweeka i wynoszą 42 procent dla rządzących (Zjednoczona Prawica), 17 proc dla Nowoczsnej, u juz tylko 16 procent dla PO. Po czym za jakiś czas podano że 42 proc ankierownych popiera ... PiS.
Dlaczego o tym piszę? Bo ludzie głosowali na PiS i jego obietnice wyborcze a odpowiedzialnośc za ich ewentualne niezrealizowanie lub zrealizowanie spadnie na ... Zjednoczoną Prawicę? Może prościej jest napisać że PiS nie wszystkie obietnice eyborcze zrealizuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pojawila się "Moda na patriotyzm"/ Najgłupsze zdanie jakie ostatnio przeczytalem. Na co jeszcze moda? Na wiare w Boga, na kult prezydenta, kult prezesa, kult wodza?
Jak czytam te feietony to myślę sobie przekornie może wbrew Autorowi wyciągam taki wniosek z cyklu- to pewnie jak każda moda dzialania zgodnie z wolą ludu szybko przeminą i nastapi powrot do normalności czyli rządow szerokiej oligarchii trzymającej "lud" w ciemnocie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.