Facebook Google+ Twitter

Jarosława Kaczyńskiego czeka przymusowe spotkanie z komornikiem?

Jarosław Kaczyński mimo przegranego procesu, dalej nie przeprosił "Gazety Wyborczej" za porównanie jej do "Trybuny Ludu" z lat 50-tych. Były premier poradził Agorze, aby ta skorzystała z postępowania egzekucyjnego.

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski- Państwo chyba nie czytają "Gazety Wyborczej". To, co się tam wyprawia, to "Trybuna Ludu" z 1953 roku. Atak na nas przekracza wszelką miarę. Barańskiego (Marek Barański, dziennikarz TVP w PRL, później w "NIE" i "Trybunie" - przyp.red.) potrafią zostawić w tyle. Agora nie może nie mieć związków z oligarchią, jeżeli jest wydawnictwem na dużą skalę, a w Polsce gospodarka w niemałej części jest w rękach postkomunistycznych oligarchów. I w związku z tym zamówienia na ogłoszenia, reklamy, promocje są w ich rękach" - powiedział we wrześniu 2007 roku w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", Jarosław Kaczyński. Za te słowa Agora wytoczyła byłemu premierowi proces i zażądała przeprosin.

Sprawa toczyła się przez cztery lata. W lipcu ubiegłego roku sąd postanowił, że Jarosław Kaczyński miał w ciągu siedmiu dni zamieścić przeprosiny na łamach "Rzeczpospolitej". Prezes PiS nie zastosował się jednak do wyroku i najwyraźniej wciąż nie zamierza.

Na wniosek pełnomocnika Agory, mecenasa Piotra Rogowieckiego, sprawą zajęła się Sejmowa Komisja Etyki. Jak informuje Dziennik.pl, komisja poprosiła Kaczyńskiego o złożenie wyjaśnień. Premier stwierdził jednak, że wystosowane do niego pismo "jest utrzymane w histerycznym i irracjonalnym tonie". Samej Agorze doradził wszczęcie wobec niego postępowania egzekucyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

don Chichot
 • don Chichot
 • 10.04.2012 00:24

Ja pierniczę - ładną IV RP chciał nam Yaro zafundować - sądy "na beczce", procesy a'la Franz Kafka i jeszcze do tego podbijanie delii wyrokami sądowymi jak w XVII wieku "złotej wolnosci szlacheckiej" i "liberum veto". Kurde niech ten facet idzie do muzeum - tam jego miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dlatego pan Kaczyńskie sprzedał dom i mieszka biedaczysko na dożywotce - żeby komornik nie miał czego zajmowac, bo procesów jeszcze kilka i pewnie nie ostatnie.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kaczynski-sprzeda-dom-za-dozywocie-komu-marcie-kaczynskiej-dalekim-krewnym_215034.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
 • gucio
 • 14.02.2012 19:24

dlaczego ten gowniarz nie przeprasza.kazali przepraszac tak przepraszac

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 14.02.2012 19:11

GW czytają "porządni komuniści" i fujary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik różnojęzyczny
 • Czytelnik różnojęzyczny
 • 13.02.2012 22:41

PO-równanie tego, co część opinii publicznej nazywa "GóWno_prawda", do Trybuny Ludu jest rzeczywiście nietrafne. Nietrafne, bo Trybuna Ludu tylko relacjonowała punkt widzenia sowieckiego kolaboranta czyli PZPR. Wydaje się, że wśród tytułów prasowych, do których możnaby porównać inkryminowaną gazetę jest raczej Der Stürmer. Tygodnik ten odegrał niechlubną rolę wcale nie tylko w ochydnej antysemickiej propagandzie, ale przede wszystkim utorował NSDAP drogę do władzy. To była gazeta, która zakłamywała rzeczywistość Niemiec lat międzywojennych i przez lata sączyła jad w mózgi Niemców. Ten tytuł też był "opiniotwórczy".
Czyż nie podobnie jest ze wspomnianą gazetą?

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 13.02.2012 21:54

uczciwi i porzadni ludzie czytaja gazete wyborcza.nie czytaja osoby chodzace z nakryciem glowy z koziej welny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawy
 • Ciekawy
 • 13.02.2012 21:05

A nie można tego zamienić na areszt ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaarex
 • jaarex
 • 13.02.2012 20:38

To może zaczniemy od nowa! zrobimy tak jak w Grecji, rząd podda się do dymisji i obywatele wezmą wszystko w swoje ręce . Każdy tak najeżdża na komunę ale oni teraz też nie są wcale lepsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 13.02.2012 20:36

nazwanie tego szmatławca Trybuną Ludu to i tak wyważone określenie.Zresztą gloryfikowano tam "ludzi honoru" z Kiszczakiem i Jaruzelskim na czele co na pewno podobało się Michnikowi.Czego ten jąkała się czepia??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 13.02.2012 20:01

Rydzyk też nie wykonuje wyroków - jakie to prawo jaka sprawiedliwość ? Panie prezesie Kaczyński , nie wstyd panu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.