Facebook Google+ Twitter

Jarosławska SP 4 świętowała

"Był tym, wobec którego niemożliwa była obojętność" - słowa Wacława Borowego, poświęcone S. Żeromskiemu stały się mottem tegorocznego święta w jarosławskiej Szkole Podstawowej nr 4. Uroczystości patronalne odbyły się 24 listopada.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w bazylice Matki Bożej Bolesnej, którą odprawił proboszcz tejże parafii i katecheta SP 4, o. Jacek Skupień. W homilii kapłan podkreślił, że kluczem do szczęścia jest miłość, której powinniśmy pilnie uczyć się w szkole życia. Kolejnym punktem obchodów święta był spektakl na szkolnej scenie. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie przygotowane przez swoich nauczycieli: Grażynę Prusinowską (scenariusz i reżyseria), Barbarę Iwasieczko (oprawa muzyczna), Marzannę Błahutę (scenografia) i Grzegorza Kulasa (dźwięk). Widzowie przypomnieli sobie najistotniejsze fakty z życia Żeromskiego, a także poznali opinie o nim, wypowiadane przez czołowych pisarzy, poetów i badaczy literatury. W przemówieniu otwierającym tegoroczną uroczystość dyrektor Filomena Górecka-Bedla przypomniała, że szkoła podstawowa jest wyjątkowym miejscem kształtowania ludzkich umysłów i serc. Dlatego profesjonalna kadra SP 4 dokłada wszelkich starań, by proces edukacyjny i wychowawczy przebiegał na jak najwyższym poziomie, ze szczególną troską o każdego ucznia. - Gratuluję sukcesów, jakie odnosi Szkoła Podstawowa nr 4.

- Dziękuję za codzienną pracę pedagogiczną, której efekty są widoczne - powiedziała Magdalena Lehnart, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Jarosławiu. Święto szkoły co roku stanowi okazję do zapoznania się z biografią Stefana Żeromskiego i dziejami placówki. Uroczystość poprzedzają konkursy związane z tą tematyką. W samo święto można poznawać dzieje „czwórki”, oglądając wyłożone w holu kroniki z minionych lat. Uroczystość obchodzone jest co roku u zbiegu dwóch rocznic - śmierci patrona (20 listopada 1925 r.) i otwarcia szkoły w nowym budynku - przy ul. Żeromskiego (12 grudnia 1964 r.).Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.