Facebook Google+ Twitter

Jaruzelski na posiedzeniu RBN. Kaczyński: To demonstracja polityczna

Tematem rozmów RBN będzie grudniowa wizyta w Polsce prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. - Zaproszenie Jaruzelskiego to demonstracja polityczna. Zaraz w sprawach bezpieczeństwa zostanie zaproszony gen. Kiszczak, a w sprawach wolności prasy Jerzy Urban - powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

 / Fot. PAPZaproszenie na posiedzenie Rady otrzymali wszyscy byli prezydenci i premierzy i jak informuje BBN, udział w nim potwierdzili m. in. Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Jaruzelski i Lech Wałęsa.

Mają się też pojawić byli premierzy: Jan Krzysztof Bielecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Kazimierz Marcinkiewicz, Leszek Miller i Józef Oleksy.

Wg Jarosława Kaczyńskiego, decyzja Bronisława Komorowskiego wskazuje, na zbyt duże różnice mentalnościowe pomiędzy nim a prezydentem. O współpracy nie ma mowy.

Kaczyński pytany o swoje sympatie do Edwarda Gierka, które ujawniły się podczas kampanii prezydenckiej zaprzeczył jakoby pozytywnie wypowiadał się o czasach rządów I sekretarza i dodał, że w dodatku Gierek "nie wprowadził stanu wojennego". "Mówiłem o jego subiektywnym patriotyzmie" - wyjaśnił prezes PiS.

Kaczyński nie widzi też powodu, dla którego w RBN znalazł się Kazimierz Marcinkiewicz, były premier desygnowany przez PiS. "Każdy czasem się myli. Myśmy się bardzo pomylili. To była pomyłka. Ja się biję w piersi".

Rada ma zająć się relacjami polsko-rosyjskimi, w związku z planowaną na 6 grudnia wizytą prezydenta Rosji, Miedwiediewa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (95):

Sortuj komentarze:

@ antyPiS

"bo skoro taki bywalec tego forum"

Na moment poczułem się bardzo ważny lecz natychmiast "czar" prysł kiedy dotarło do mnie że to ironia.

Pański sarkazm w komentarzu <Dzisiaj 15:30> aż "bije po oczach" lecz prawdziwe intencje mogą być zupełnie inne.

"szlachetne rysy", "błękitna krew", "wspaniałe wąsy", "olśniewająca żona są to określenia często używane przez poddanych ( piewców) Jaśnie panującego Prezydenta Komorowskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO rujnuje
 • PO rujnuje
 • 25.11.2010 21:46

PO sprawdzało na ile pozwolą im ich wyborcy. Jak się okazało, pozwalają na wszystko, a to znaczy, że są albo tak wyrachowani, albo tak głupi. Obstawiam to drugie. Cokolwiek zrobi PO będzie uważane za rozsądne i uczciwe, nawet gdy pojawia się zamordysta Jaruzelski. Potem przyjdzie kolej na Kiszczaka i resztę komunistycznej wierchuszki, a lokajem będzie Michnik.
Według obowiązujących teraz kryteriów patriotą jest ten, kto był internowany oraz ten, kto ściska ręce morderców i zdrajców, bo prezio Komorowski uważa, że zgoda buduje. Brakuje jeszcze, żeby wypuścili przestępców na wolność, to frekwencja w więzieniach skoczy im do 100% i chłopaki będą miały orgazm. Jak na razie z męskością u nich krucho, same...

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyPiS
 • antyPiS
 • 25.11.2010 20:53

@Jerzy Konopka - rozczarował mnie pan. Sądziłem,że "szlachetne rysy", "błękitna krew", "wspaniałe wąsy", "olśniewająca żona" - bez trudu powinny wskazać na sarkazm autora postu. Pan niestety wziął to za dobrą monetę. Jestem rozczarowany, bo skoro taki bywalec tego forum nie potrafi odczytać ironii - to nie mam co szukać na tym forum. A ironii użyłem licząc na to,że "oświeceni" cenzorzy tego forum takiego wpisu nie usuną - i jak pan widzi nie usunęli. Szkoda tylko,że pan tego nie zrozumiał. Tak więc spadam z tego forum - nic tu po mnie,bo jak napiszę tak jak myślę -cenzorzy mnie usuną, a jak posłużę się ironią - zostane opacznie zrozumiany.
Pozdrawiam pana i żegnam to forum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

antyPiS Dzisiaj
"Popatrzcie PiSiorki na twarz p.Prezydenta - szlachetne rysy "

Chyba "Rysy" w życiorysie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyPiS
 • antyPiS
 • 25.11.2010 15:30

Popatrzcie PiSiorki na twarz p.Prezydenta - szlachetne rysy nie moga budzić zadnej wątpliwości ,że to hrabia i w Jego żylach płynie błękitna krew. To nie to co Kaczor. I ten wspaniały wąsik. Kiedy podczas zagranicznych wizyt obok stanie jego olśniewająca żona świat wstrzyma oddech.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 25.11.2010 11:07

Kaczyński z choinki sie urwał?Wszystko jest polityka i demonstracją!Bedzie kolejny, 10 dzień miesiąca i czym nas "zaskoczy"PiS;jasełkami?he,he,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matka Polka
 • Matka Polka
 • 25.11.2010 10:49

@historyk - zapomniał pan dodać,że ten wielki człowiek i światowy polityk z najwyższej półki to także przykład kochającego tatusia. Do dzisiaj ze łzami w oczach wspominam jak ze swoją uroczą żoną w towarzystwie przedszkolaków kleił kotyliony na Święto Niepodległości - dając maluszkom lekcję patriotyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Historyk
 • Historyk
 • 25.11.2010 08:00

Wpisy wielu fotumowiczów budzą mój sprzeciw i zawstydzenie. Pan prezydent Komorowski to postać wybitna. To człowiek o ogromnej wiedzy i kulturze oraz wielkiej charyźmie . Polityk tego formatu pojawia się raz na sto lat, a może jeszcze rzadziej. Cały świat nam go zazdrości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 24.11.2010 23:16

To forum stało sie kupą g.....a rozrobionego z wodą !

Komentarz został ukrytyrozwiń

"drogi" @czytelniku proponuje poza czytaniem "Naszego Dziennika" sięgnąć czasem do książek przyrodniczych i zerknąć jak wyglądają ośle uszy, bo na chwilę obecną kompromituje się Pan swoją wiedzą ogólną
podpowiem z dobrego serca, że mój avatar nie przedstawia osła i nie musi Pan dziękować, że pogłębiłem w tym momencie Pana wiedzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.