Facebook Google+ Twitter

Jaruzelski poleci do Moskwy na obchody Dnia Zwycięstwa

Gen. Wojciech Jaruzelski prawdopodobnie pojedzie do Moskwy, aby wziąć udział w obchodach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Znajdzie się w gronie byłych przywódców państw walczących na frontach II wojny światowej.

Wojciech Jaruzelski / Fot. PolskapresseJaruzelski oświadczył na antenie TVN24, że planuje wziąć udział w majowych uroczystościach. Zaznaczył, że jego zdrowie będzie miało wpływ na to, czy będzie obecny w Moskwie. Podkreślił swój podeszły wiek: "Mam przecież już 87 lat".

Wyraził również swoją wdzięczność za zaproszenie prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi. Wątpi, aby znalazł się u boku Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który jeszcze oficjalnie nie potwierdził swojej obecności. Generał twierdzi, że to uroczystość, podczas której nie powinno być wewnętrznych podziałów.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

ufff trochę nielogiczne ostatnie zdanie. Miałem na myśli: jeżeli chce mieć wynik musi unikać sporów tego typu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się Panie Tomaszu, iż Prezydent nie ma innego wyjścia, jeżeli chce osiągnąć jakikolwiek wynik w wyborach. To gorzka piguła dla PiS-u. Kilka lat temu, gdy Kwaśniewski stał na jednej trybunie z Jaruzelskim w Moskwie, Jarosław Kaczyński grzmiał o zdradzie narodowej. W chwili obecnej - w kampanii wyborczej - Prezydent nie może sobie pozwolić na pokazanie emocji wobec generała na takiej uroczystości. Pod warunkiem oczywiście, że jednak emocje nie zwyciężą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie ale to nie jest święto komunizmu.Nie po to jedzie tam zarówno obecny prezydent jak i wielu prezydentów innych państw. Jak bardzo trzeba być nieobiektywnym by nie zauważać różnicy.Jak by się nazywała Polska gdyby nie miliony poległych w czasie II wojny światowej z których najwięcej zginęło tych po naszej wschodniej stronie. Dużo więcej niż wszystkich pozostałych walczących o wolność.Skoro tak zatwardziały przeciwnik generała jakim jest obecny prezydent który zaprasza generała do samolotu którym wspólnie polecą do Moskwy i potrafi oddzielić życiorys generała w rozbiciu na to co zrobił podczas wojny od tego co było później tym bardziej trudno mi zrozumieć takie dziwne zacietrzewienie w pana komentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę powodów do "świętowania radzieckiego zwycięstwa". Przecież dla nas do prawie 40 lat sowieckiej okupacji. Jaruzelski jako sowiecki rezydent niech jedzie tam,ale za swoje pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie reszta delegacji to same problemy i kompromitacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma tam swoje miejsce. Swoją drogą z naszych wszystkich prezydentów jako jedyny rzeczywiście walczył na frontach II wojny światowej i trochę byłoby nie o.k. gdyby jego nie zaproszono.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No chyba zapraszaja go co roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.