Facebook Google+ Twitter

Jarzębina pozwie twórców "Koko Gotye Edit"?

Niecodzienna aranżacja i połączenie dwóch hitów ostatnich tygodni w jedną całość, nie spodobało się starszym paniom z Kocudzy. Gotowe są pozwać autorów przeróbki "Koko Gotye Edit".

Zespół BLiSS znamy z trzeciej edycji Must Be The Music. Muzycy formacji pokusili się ostatnio o zremiksowanie hymnu Jarzębinek z hitem Gotye - Somebody I Used To Know. Nie spodobało się to twórczyniom Koko Euro spoko.

"Zadzwonił do nas manager Jarzębinek, że wykorzystaliśmy bez ich zgody text "Koko Euro Spoko" - informują członkowie zespołu na swojej stronie internetowej. Wytłumaczyliśmy, że ich text był inspiracją, co mieści się w regulacjach prawa autorskiego, bo nie dosłownie przekazujemy treść ich textu. Nasze nagranie to rodzaj żartu muzycznego, który funkcjonuje podobnie jak w kabaretach. Ponadto wyjaśniliśmy, że wszelkie tantiemy za wykonanie naszej wersji przecież spływają na konto Jarzębinek, a nie na nasze, a my nie osiągamy z tego tytułu żadnego dochodu. Manager jednak postraszył nas skierowaniem sprawy na drogę sądową" - piszą na stronie internetowej muzycy zespołu.

Jak twierdzą sami zainteresowani, piosenka została nagrana dla żartu. Dziwi więc to, że Jarzębiny potraktowały sprawę tak poważnie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.