Facebook Google+ Twitter

Jaskółki w Kolegium. Pracodawcy niepełnosprawnych odebrali nagrody

22 października w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu odbyła się trzecia edycja Jaskółek. Pracodawcy odebrali nagrody za zaangażowanie na rynku pracy osób niepełnosprawnych intelektualnie.

22 października w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu wręczono nagrody dla pracodawców, którzy przy współpracy Punktu Aktywizacji II w Bytomiu zatrudniają osoby niepełnosprawne intelektualnie na otwartym rynku pracy. Gala była także okazją do podsumowania dwuletniej działalności Punktu Aktywizacji II w Bytomiu realizującego projekt „Wsparcie osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym (w tym z zespołem Downa i/lub niepełnosprawnościami sprzężonymi) oraz głębokim stopniem upośledzenia umysłowego II” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Statuetki Jaskółek wręczone zostały dziewięciu pracodawcom, którzy przełamali krzywdzące stereotypy na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie i pokazali, iż mimo przeciwności losu osoby z niepełnosprawnością mogą w pełni odnaleźć się na otwartym rynku pracy.

Wspomniane Jaskółki są wyrazem wdzięczności za kredyt zaufania jakim pracodawcy obdarzyli niepełnosprawnych lecz pełnoprawnych pracowników. Wśród laureatów znaleźli się pracodawcy z aglomeracji śląska tj. Hydromont i Twój Serwis z Bytomia, Amrest, Jazz CLub Hipnoza, Bar Wegetariański w Katowicach z Katowic, Amrest z Czeladzi, Metalplast z Tarnowskich Gór, Stylehotels z Chorzowa, Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców i Przyjaciół Dzieci Specjalnej z Zabrza oraz Mercik Bernard Sklep Branży Ogrodniczej w Rudzie Śląskiej.

Po raz pierwszy w historii Jaskółek rozdano Super Jaskółki dla dwóch pracodawców, którzy przeszyli współpracę z Punktem Aktywizacji II w Bytomiu zatrudniając ponad pięciu pracowników z niepełnosprawnością intelektualną. Laureatami tej prestiżowej nagrody są: firma RAFS z Chorzowa oraz JUREX w Tarnowskich Górach. Nagrodę Super Jaskółki otrzymała również Pani Beata Tomanek , która w programie "Gdzieś Obok Nas" w Radiu Katowice promuje społeczne oraz zawodowe aspekty osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Podczas uroczystości działania Punktu Aktywizacji II w Bytomiu zostały zaprezentowane przez Kierownik Punktu – Izabelę Gemza oraz specjalistów działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród gości zaproszonych na Galę udział wzięli Jan Zielinski – Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Anna Dziąsko – Prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Bytomiu.

Zaprezentowany został również autorski film Michała Bullika – trenera pracy Punktu Aktywizacji II w Bytomiu - „Jak dobrze, poniedziałek”, który będzie okazją na podsumowanie efektów pracy specjalistów zatrudnionych w Punkcie Aktywizacji II w Bytomiu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.