Facebook Google+ Twitter

"Jaskółki" z podciętymi skrzydłami

Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zgromadzonym w Hali "Orbita" we Wrocławiu. I w takiej właśnie atmosferze Bergson Śląsk Wrocław pokonał Unię Tarnów 86:59

Brak kontuzjowanych Oliviera Stevica i Marcina Stefańskiego nie przeszkodził koszykarzom Śląska w kolejnym efektownym ligowym zwycięstwie. Jakiś czas temu zastnawiałem się, czy w końcu będę mógł być na meczu i nie drżeć do ostatniej minuty o końcowy wynik.

Dzisiaj się udało. Wrocławianie prowadzili pewnie przez całe spotkanie i nawet na chwilę nie pozwolili zbliżyć się rywalom na mniej niż 10 punktów. Pierwsze punkty w sezonie zdobył Bartosz Diduszko, a Andrej Urlep mógł ze spokojem wypuszczać na parkiet kolejnych rezerwowych.

Każdy z nich pokazał się z dobrej strony i widać było świetną grę zespołową. Wystarczy zerknąć w statystyki - poza Łukaszem Grzywą cegiełkę punktową dołożył każdy z graczy. Świetny występ zanotował po raz kolejny Glen Elliot i osobiście mam cichą nadzieję, że jednak pozostanie w zespole, choć dodatkowy center oczywiście się przyda, a takowego klub ponoć poszukuje.

Kolejna dobra informacja to ta, że do gry (na razie w Śląsku II) powrócił Kamil Chanas. Wrócił i od razu okazał się najlepszym strzelcem, zdobywając 23 pkt. A więc przez okres niemal rocznej przerwy skuteczności na pewno nie zatracił. Czekamy na powrót do pierwszego składu. Oby jak najszybciej. Dziś całe spotkanie odbywało się w iście przedświątecznej atmosferze, były prezenty, "mikołajowe" cheerleaderki i dziecięce grupy taneczne. Hala znów wypełniona po brzegi. I niech ten świąteczny nastrój trwa jak najdłużej, Anwil i Prokom znów przegrały swoje mecze, a więc Śląsk wraca na fotel lidera. Życzmy sobie, by pozostał tam już do końca.

PEŁNE STATYSTYKI: (X kolejka DBE, 10.12.06) BERGSON ŚLĄSK WROCŁAW - UNIA TARNÓW 86 : 59 Śląsk: M.Fon 14 B.Jancikin 13 A.Dimitrovski 12 G.Elliott 10 D.Tomczyk 8 T.Kisner 7 R.Hyży 7 A.Mielczarek 6 D.Oliver 5 B.Diduszko 2 A.Mroczek 2 Ł.Grzywa 0 Unia: B.Sarzało 12 V.Colić 11 P.Hajnsz 9 W.Majchrzak 7 T.Morris 6 S.Ibrahim 6 S.Djordjević 3 M.Vucicević 3 L.Morinia 2 Ł.Grys 0 B.Malesević 0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.