Facebook Google+ Twitter

Jasło. W niedzielę pogrzeb senatora Stanisława Zająca

W niedzielne popołudnie 25 kwietnia, o godzinie 14 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle (Fara) odbędzie się pogrzeb wiceszefa klubu senackiego Prawa i Sprawiedliwości, jaślanina Stanisława Zająca.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/Senator_Stanislaw_Zajac.jpgUroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13.30 wyprowadzeniem ciała z Kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego na Starym Cmentarzu w Jaśle, gdzie obecnie przebywa trumna z ciałem senatora.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichO godzinie 14 rozpocznie się uroczysta msza pogrzebowa, w której wezmą udział jaślanie i ci, którzy znali senatora Zająca. W kościele farnym podczas Eucharystii przebywać będzie jedynie najbliższa rodzina, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz księża wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Jedną z najważniejszych postaci podczas niedzielnych uroczystości będzie marszałek senatu, Bogdan Borusewicz. Pozostali wierni zgromadzą się przed kościołem oraz na jasielskim rynku, gdzie będą mogli uczestniczyć w mszy św. za pośrednictwem telebimów.

Po mszy świętej ciało senatora zostanie odprowadzone ulicami miasta na Nowy Cmentarz przy ul. Mickiewicza.

Od 11.30 do 18 w Jaśle zamkniętych będzie 25 ulic (całe centrum oraz ul. Mickiewicza aż do cmentarza).

Senator Stanisław Zając zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia br. wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jego małżonką i innymi członkami delegacji do Katynia. Ciało śp. senatora, zostało zidentyfikowane za pomocą badań DNA, jako jedno z ostatnich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.