Facebook Google+ Twitter

Jasna Góra: 200 tys. ludzi na Pielgrzymce radia Maryja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-12 18:41

W 17. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wzięło udział około 200 tysięcy osób. Kulminacyjnym punktem dwudniowego spotkania jasnogórskiego odbywającego się pod hasłem "Otoczmy troską życie" była niedzielna msza święta.

Biskup Wacław Depo, ordynariusz zamojsko-lubaczowski apelował o głoszenie ewangelii życia. Zaznaczył, że Kościół, kapłani, biskupi i wszyscy chrześcijanie nie mogą zgadzać się na milczenie i usunąć się w cień, pod pretekstem, że trzeba zostawić miejsce dla pluralizmu prądów ideowych, z których wiele przenikniętych jest scjentyzmem, materializmem, czyli ateizmem.

Biskup Depo mówił, że Kościół od swoich początków i za sprawą Ducha Świętego stosował i stosuje wiele metod i sposobów ewangelizacyjnych zmagań o prawdę w umysłach i sercach ludzi. Hierarcha podkreślił, że dzieła powstałe wokół Radia Maryja i Telewizji Trwam służą temu działaniu i dodał, że dzieło ewangelizacji, które przez te media jest prowadzone nie może i nie powinno być pojmowane jako rodzaj ideologicznej propagandy, czy religijnego marketingu.

Uczestnicy pielgrzymki otrzymali małe moherowe bereciki przygotowane przez słuchaczy Radia Maryja i czytelników "Naszego Dziennika" w odpowiedzi na apel dyrektora rozgłośni, ojca Tadeusza Rydzyka. Wśród wykonawców miniaturowych berecików przyczepianych do piersi najmłodszą okazała się być 11-letnia Faustyna, a najstarszą 99-letnia słuchaczka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.