Facebook Google+ Twitter

"Jasne błękitne okna" Bogusława Lindy

W zeszłym tygodniu zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Jasne błękitne okna” w reżyserii Bogusława Lindy. Zdjęcia realizowane były w Warszawie, na Dolnym Śląsku oraz w Ustce.

Bohaterkami filmu są Sygita (Joanna Brodzik) i Beata (Beata Kawka). Poznajemy je jako 13-letnie dziewczynki, mieszkające w małym miasteczku – Maciejowicach. Mimo że ich charaktery są krańcowo różne, dziewczynki zaprzyjaźniają się. Beata marzy o wyrwaniu się z małego miasteczka „w wielki świat”. Sygita pragnie żyć szczęśliwie, z mężem i dziećmi pod „błękitnym maciejowickim niebem”. Każda z nich w pewien sposób osiąga swój cel... ale przewrotny los łączy je ponownie i stawia nowe wyzwania....

Autorami scenariusza są: Rafał Sabara, Edyta Czepiel i Arkadiusz Borowik. Inspiracją do jego napisania była prawdziwa historia przyjaźni Beaty Kawki i jej przyjaciółki Agnieszki.

Film opowiada o szukaniu w sobie prawdy, prowokuje do powrotu w czasy dzieciństwa i wspomnień, otwartości i szczerości, którą często gubimy w dorosłym życiu.

W filmie oprócz Beaty Kawki i Joanny Brodzik wystąpią: Jerzy Trela, Stanisława Celińska, Barbara Brylska, Jacek Braciak, Marian Dziędziel.

Świat kobiet i mężczyzn

Dla Bogusława Lindy film ten jest spełnieniem marzeń o realizacji kina kameralnego, psychologicznego, a jednocześnie, jak przyznał: „wyzwaniem dla mężczyzny jest spojrzenie na problemy kobiece i opowiedzenie o nich w taki sposób, aby zrozumieli i zaakceptowali je inni mężczyźni”.

Doskonała obsada aktorska oraz mariaż światów kobiecego i męskiego zapowiadają ciekawe kino, skierowane do inteligentnego i wrażliwego widza.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.