Facebook Google+ Twitter

Jaśnie oświecona - 8. Noc Kulturalna w Częstochowie

Już 18 czerwca, w Częstochowie, odbędzie się 8. Noc Kulturalna. Jest to cykliczne wydarzenie, które z roku na rok zaskakuje mieszkańców wieloma zróżnicowanymi atrakcjami. Z pewnością i tym razem każdy znajdzie coś dla siebie.

Ponad 50 wydarzeń kulturalnych, w tym wystawy, koncerty, spektakle teatralne, wydarzenia plenerowe, seanse filmowe, a nocą wejdziemy do większości klubów muzycznych w mieście.
W trzeci weekend czerwca (18-19.06) mieszkańcy Częstochowy nie zmrużą oka.

Światło będzie intrygującym elementem tej nocy. W Muzeum Częstochowskim zwiedzający dostaną latarki, z którymi powędrują po salach wystawowych. Tymczasem w alei Najświętszej Maryi Panny staną żywe pomniki świetlne, przygotowane przez Stowarzyszenie Integracja.
Z kolei Stowarzyszenie Wspierania Akcji Artystycznych Czart wyśle do nieba chińskie lampiony.
W tegorocznej Nocy Kulturalnej wezmą udział także nowo otwarte kluby i puby. W klubokawiarni TAM TAM - wystąpi Voodoo night w afrykańskich rytmach, a w Tawernie - koncert „disco-szant i progresywnej poezji śpiewanej”. W Klubie Teatrze from Poland - koncert Natural Stylee.

Organizatorzy pamiętają również o młodych artystach, którzy co roku mają szansę wystąpić przed publicznością. Tak też i tym razem - w "Gaude Mater" recital Marii Pięty - absolwentki drugiego stopnia Paśtwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, a obecnie studentki klasy perkusji Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

W tym roku karnety nie podrożeją, będą w cenie 9,99 zł.

Noc Kulturalną organizuje Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater we współpracy m.in. z Muzeum Częstochowskim, Filharmonią Częstochowską, Regionalnym Ośrodkiem Kultury i wieloma innymi instytucjami kulturalnymi z Częstochowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.