Facebook Google+ Twitter

Jasnowidzka wprowadziła policjantów w błąd

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 18:49

Elbląscy policjanci chcą ukarać jasnowidzkę, która wprowadziła ich w błąd podczas poszukiwań 12-letniej dziewczynki.

Dwa miesiące temu Dominika z Suchacza nie wróciła do domu po szkole. Wieczorem w poszukiwania dziewczynki zaangażowano znaczne siły policyjne. 12-latki szukali też strażacy i żołnierze. W tym czasie na skrzynkę mailową komendy w Elblągu dotarł list z informacją, że dziewczynka została zgwałcona i zamordowana, a jej ciało leży na brzegu jeziora. Policjanci sprawdzali tę informację i skierowali funkcjonariuszy w rejon zbiorników wodnych. Tymczasem dziewczynka cała i zdrowa odnalazła się w Elblągu.

Policjanci ustalili nadawcę listu elektronicznego. To 52-letnia Lesława W., mieszkanka województwa śląskiego. Kobieta została już przesłuchana. Przyznała się do wysłania e-maila i wyjaśniła, że przekazując informację chciała pomóc. Kobieta para się jasnowidztwem. Policjanci wystąpili do sądu o ukaranie kobiety za wprowadzenie organów ścigania w błąd. Sąd może jej wymierzyć grzywnę w wysokości do półtora tysiąca złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

przecież ta kobieta chciała pomóc, działała w dobrej wierze..tylko się pomyliliła..ale nie chciała przecież żartu policji zrobić..chyba nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

to żle myśleli :) dowody były? znależli tam ubranie, jakiejś jej rzeczy, była widziana? Nie! Owszem sprawdzić muszą ale co by było jakby karali każdego kto poda jakąkolwiek informację a która się nie potwierdzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Policja musi sprawdzić każde zgłoszenie, otrzymując maila z informacją od pseudojasnowidzki nie zdawali sobie sprawy z tego, że są to tylko przeczucie, myśleli, ze jest to RZETELNA informacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

W takich sprawach przy poszukiwaniach powinna policja brać pod uwagę własne prowadzone dochodzenie a nie opierać się na przeczuciach kobiety a tym bardziej ją za to karać. Po co korzystali z jej porad?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.