Facebook Google+ Twitter

Jason Crump już dziś mistrzem świata?

Walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata i żużlowe Grand Prix wielkimi krokami zbliżają się do końca. W sobotę najlepsi żużlowcy świata spotkają się na torze w słoweńskim Krsko.

To jeden z dłuższych torów tegorocznej rywalizacji, mierzy 388 m. Stadion choć malowniczo położony nad rzeką i z widokiem na góry, ma skromną liczbę miejsc siedzących. Bez wątpienia jednak ten turniej to wielkie święto dla samego miasta.

Przypomnijmy, że po dotychczas rozegranych rundach Grand Prix w klasyfikacji generalnej prowadzi Australijczyk Jason Crump 134 pkt., drugi jest nasz Tomasz Gollob 98 pkt, a trzeci Amerykanin Greg Hancock 97 pkt., do którego punkt traci młody Rosjanin Emil Saitfudinow. Ciekawe są statystyki walki na torze w Krsko. Okazuje się, że najwięcej finałów na tym stadionie, bo 5, ma za sobą Nicki Pedersen, 4 Tomasz Gollob, który przypomnijmy wygrał tam również w ubiegłym roku. Trzy razy w tym ostatnim, najważniejszym biegu startowali Toni Rickardsson, Andreas Jonsson i Jaso n Crump. Jeżeli chodzi o podium, to pięć razy był na nim Nicki Pedersen, trzy Tomasz Gollob i dwa Toni Rickardsson.

Nasi reprezentanci po raz pierwszy pojawią się na torze w drugim wyścigu, w którym wystartują Walasek, Ułamek, Adams i Pedersen. W trzecim na tor wyjadą Gollob, Holta, Andersen i Bjerre. Z dziką kartą w tych zawodach wystartuje Matej Zagar. Początek zawodów o godz.19.

Lista startowa:

1. Jason Crump (Australia)
2. Chris Harris (Wielka Brytania)
3. Greg Hancock (USA)
4. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
5. Grzegorz Walasek (Polska)
6. Leigh Adams (Australia)
7. Sebastian Ułamek (Polska)
8. Nicki Pedersen (Dania)
9. Hans Andersen (Dania)
10. Tomasz Gollob (Polska)
11. Rune Holta (Polska)
12. Kenneth Bjerre (Dania)
13. Emil Sajfutdinow (Rosja)
14. Matej Zagar (Słowenia)
15. Fredrik Lindgren (Szwecja)
16. Andreas Jonsson (Szwecja)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.