Facebook Google+ Twitter

Jastrzębia Góra nadal nie chce uchodźców z Czeczenii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-16 10:05

Mieszkańcy Jastrzębiej Góry kilka dni temu alarmowali redakcję Wiadomości24.pl, że są plany plany umieszczenia u nich ośrodka dla uchodźców. - Z Czeczenami nie poradziły sobie nawet wielkie Katowice. Tu wystraszą turystów i doprowadzą nas do ruiny - pisali. 14 stycznia odbyło się spotkanie mieszkańców z burmistrzem Władysławowa. Oto ich relacja ze spotkania.

Dzieci uchodźców z Czeczenii. / Fot. Fot. PAP/Mirosław TrembeckiBurmistrz miasta Władysławowa zapewnia, iż ośrodka dla uchodźców nie będzie. Przynajmniej tak zapewniło go MSWiA. Dodał natomiast, że mieszkańcy mają uważać bo może spotkać ich inne nieszczęście z innych instytucji.

Powstaje pytanie co takiego wie, ale - jak zwykle - tai przed mieszkańcami. Czyżby ośrodek dla uchodźców miał powstać, ale pod inną nazwą – jak twierdzi firma OPAL remontuje ośrodek dla turystów. Czy więc ośrodek „Uśmiech” przyjmie 400 do 500 turystów z Czeczeni (czyli uchodźców) których będzie sponsorować nasz państwo z dotacji unijnych? (chcąc otrzymać dotacje unijne trzeba mieć poparcie tutejszych władz – to mówi samo za siebie). Czeczenii opuścić mają Katowice już 31 stycznia skoro, jak zapewnia MSWiA, nie będą w Jastrzębiej Górze niech podadzą gdzie będą, by mieszkańcy Jastrzębiej Góry się uspokoili. Sprawa wciąż jest zagadkowa, coraz więcej wychodzi na światło dzienne, nagle burmistrz wie o ich przeniesieniu z Katowic a tak się zarzekał, że nic nie wie.

Niektórzy twierdzą, że nie mamy serca bo nie chcemy uchodźców. A czy mają serce Ci co ich położą nie na łóżku tylko na ziemi, by się zmieściło więcej osób? My, mieszkańcy Jastrzębiej Góry, uważamy, że problemem jest dysproporcja 400 uchodźców i 1000 mieszkańców obcych sobie kulturowo, religijnie i mentalnie osób, którym nie można dać pracy (nie mają do niej prawa jako uchodźcy), którzy nie mają co robić z wolnym czasem (czyli całymi dniami) i tak naprawdę nikt się nimi nie będzie zajmować po zasiedleniu w Jastrzębiej Górze.

Wielu Polaków boi się tych ludzi, gdyż ich kultura jest odmienna: żebrzą, są wychowani w ciągłej wojnie, zatargach – więc czego można się po nich spodziewać? To będzie chodziło po głowie przeciętnemu turyście, który miałby do nas przyjechać, strach przed tym co tu zastanie. W taki sposób miejscowi stracą dochody, bo innych na tym terenie nie ma.

Zaspokojenie mieszkańców Jastrzębiej Góry pismem z MSWiA nie pomogło, nie wyjaśniło, że na pewno nie będzie Czeczenów, a tylko dało kolejne znaki zapytania. Czy naprawdę tym ludziom (Czeczenom) nie można pomóc w ludzki sposób, nie pchając ich na siłę w miejsca z których po paru miesiącach będą przenoszeni tak w nieskończoność , są opuszczone miejscowości gdzie można im zrobić osady Czeczeńskie, by czuli się bezpieczni i mieli swoje życie , w swojej kulturze, religii.

To niesamowita głupota, taka dysproporcja tym bardziej, że cześć z tych kobiet czeczeńskich jest w ciąży. Czy my żyjemy w Polsce czy w Czeczeni?- w końcu takie pytania zaczniemy zadawać.

Mieszkanka Jastrzębiej Góry

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gydanski
  • gydanski
  • 22.09.2010 04:42

uczyć ich aby walczyli za Słowian i umierali za nas, nawrócić ich do nasiej wiary albo won z Świętej ziemi polskiej, zdrajce Słowian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.