Jastrzębski Węgiel z Pucharem Polski!

Niesamowite emocje przeżyli dzisiaj kibice zgromadzeni w bydgoskiej Łuczniczce. Po pasjonującym finale, pełnym zwrotów akcji, siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali Asseco Resovia Rzeszów 3:2!

/ Fot. Enea Cup 2010Niedzielny finał lepiej rozpoczęli siatkarze Resovii, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:5. Po przerwie jastrzębianie szybko chcieli zniwelować przewagę i po udanym ataku Yudina i asie serwisowym Łomacza przegrywali już tylko jednym oczkiem. Odpowiedz Resovii była natychmiastowa i po ataku Akhrema rzeszowianie ponownie prowadzili 9:13. Kolejne minuty tej partii to gra punkt za punkt, jednak po asie Czarnowskiego i punkcie Hardy’ego na tablicy pojawił się wynik remisowy 18:18. W końcowych akcjach I seta słabe przyjęcie Resovii spowodowały że to Jastrzębski Węgiel wygrał tą partię 25:22.

Drugi set ostro rozpoczęli siatkarze z Rzeszowa, którzy zdawali sobie sprawę, że porażka w tej partii bardzo zminimalizuje ich szanse na końcowy sukces. Szybo wypracowaną przewagę utrzymali aż do stanu 18:18. Kolejne ataki Jastrzębskiego Węgla albo lądowały na aucie albo były blokowane przez rzeszowian. Ostatecznie Resovia wyrównała stan meczu wygrywając II seta 22:25.

W trzeciej partii do pierwszej przerwy technicznej zespoły walczyły punkt za punkt, jednak kolejne 3 oczka po udanych zagrywkach zdobili jastrzębianie prowadząc 11:7. Resovia co prawda doprowadziła do wyrównania 19:19 jednak Jastrzębski Węgiel ponownie dzięki dobrym zagrywkom wygrał 25:23.

Czwarty set to doskonała gra rzeszowian i prowadzenie 0:5. Jastrzębski Węgiel pozbierał się jednak i po ataku Akhrema doprowadził do remisu 13:13. Następne akcje to fantastyczne siatkarskie widowisko. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę, a zagrania rozgrzewały bydgoską publiczność do czerwoności. Kiedy przy stanie 22:23 Oivanen zdobywa kolejny punkt po znakomitej zagrywce jasne staje się, że o losach Pucharu Polski rozstrzygnie tie - break.