Facebook Google+ Twitter

Javier Solana przebywa z oficjalną wizytą na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-19 11:48

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana przebywa z oficjalną wizytą na Białorusi. Solana spotka się w Mińsku z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką. Rozmowy będą dotyczyć warunków dalszej współpracy Unii Europejskiej z Białorusią.

W październiku 2008 roku Unia zawiesiła na pół roku sankcje wobec białoruskich władz. W kwietniu kraje członkowskie podejmą decyzję czy przedłużają dialog z Mińskiem.

Szef unijnej dyplomacji spotkał się już z przedstawicielami białoruskiej opozycji, między innymi z byłym więźniem politycznym Aleksandrem Kazulinem i liderem opozycji Aleksandrem Milinkiewiczem. Podczas spotkania z opozycjonistami Javier Solana zapewnił, że Unia Europejska będzie wspierać Białoruś w walce z kryzysem ekonomicznym.

Według unijnego polityka są rozważane różne warianty współpracy z Białorusią - jednym z najważniejszych jest program Partnerstwa Wschodniego. Solana wymienił dwa podstawowe warunki rozwoju dialogu Brukseli z Mińskiem - zaprzestanie represji politycznych i demokratyzacja masowych środków przekazu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.