Facebook Google+ Twitter

Jawa. Kolejne ataki na chrześcijan

Po zakończonych w miniony weekend, najważniejszych muzułmańskich świętach Idul Fitri, ożywiły się grupy ekstremistów islamskich. Odżyły stare spory z mniejszością chrześcijańską. Tym razem doszło do groźnych incydentów.

Zamieszki religijne w Dżakarcie w ubiegłym roku. / Fot. fot. Piotr ŚmieszekSkończył się Ramadan, minęły święta Idul Fitri i znów znać o sobie dała radykalna organizacja islamska FPI. Po raz kolejny z resztą, areną wydarzeń było leżące na obrzeżach stolicy Indonezji, Bekasi.

Wydarzenia z minionej niedzieli, wpisują się w dalszą historię zmagań przedstawicieli tamtejszej społeczności chrześcijan z HKBP - Batak Christian Protestant Church, zabiegających o prawo do zbudowania swojej świątyni i modlenia się w miejscu zamieszkania.

Jak w każdą niedzielę w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, Batakowie zebrali się na nabożeństwo w miejscu, gdzie chcą zbudować swój kościół. Niestety kolejny raz zostali z niego brutalnie przepędzeni, przez przeciwników budowy kościoła, inspirowanych i podżeganych przez bojówki FPI - Frontu "Obrońców" Islamu.

Wydarzenia sprzed 2 dni są o tyle bardziej tragiczne, iż zaraz po nich doszło do incydentu, podczas którego przedstawiciel chrześcijańskiej starszyzny kościelnej, został poważnie ugodzony nożem, przez niezidentyfikowanych osobników na motorze.

Jak informuje stołeczny Jakarta Globe, Prezydent Indonezji, zarządził natychmiastowe dochodzenie w celu wykrycia sprawców.

Policja zatrzymała do tej pory dwie podejrzane osoby. Stan rannego natomiast lekarze określają jako poważny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.