Facebook Google+ Twitter

Jawnie o supertajnym

Współautorzy: Barbara Podgórska

Zaproszenie na VI Kongres KSOIN. Jednym z tematów roztrząsanym do tej pory w związku z katastrofą prezydenckiego tupolewa, jest pytanie, czy na pokładzie były dokumenty i tajne informacje albo ich nośniki.

 / Fot. KsoinNic dziwnego, że problem jest tak istotny. Tajemnice państwowe, informacje najwyższej wagi zawsze i wszędzie stanowiły obiekt szczególnej ochrony ze strony ich dysponentów oraz wielkiego pożądania, tak pojedynczych osób, jak i wyspecjalizowanych formacji wywiadu.

Problematyką ochrony informacji wymagających stosowania specjalnych procedur od wielu lat zajmuje się z powodzeniem Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.
Zaprasza ono na VI Kongres, który odbędzie się w dniach 24-26 maja 2010 r. w Wojskowym Domu Wypoczynkowym „Warmia” w Waplewie na Mazurach.

Tegoroczny Kongres poświęcony będzie głównie nowej ustawie o ochronie informacji niejawnych, kontynuowana będzie także tematyka ochrony danych osobowych. Podczas debat uczestnicy będą się zastanawiać czy nowe przepisy projektu ustawy to rewolucja, czy ewolucja w dotychczasowym podejściu do bezpieczeństwa informacji, jakie panują tendencje, w którą stronę zmierzają rozwiązania legislacyjne, czy przedsiębiorców czeka zaostrzenie czy złagodzenie procedur i wymogów formalnych dotyczących ochrony informacji, w jakim stopniu planowane zmiany będą dotyczyły funkcjonowania pionów ochrony w administracji.

- Przewiduje się, że nowa ustawa może być uchwalona przez Sejm w połowie bieżącego roku – mówi prezes KSOIN, Mieczysław T. Koczkowski -
Projekt zawiera szereg zapisów dostosowujących polskie prawo do zmieniających się standardów w NATO i Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.