Facebook Google+ Twitter

Jawor będzie szumiał w Ogrodzie Reformacji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-22 22:54

22 maja w Ogrodzie Reformacji w Szczyrku pojawiło się 10 sadzonek jawora, otrzymanych z Parafii Ewangelickiej w Jaworzu. Jest to kontynuacja akcji ks. Byrta "5000 drzew na 500 lecie Reformacji"

 / Fot. ks. Jan Byrt 10 drzewek jawora, pochodzących z Parafii Ewangelickiej z Jaworza, szumi teraz w Ogrodzie Reformacji.

Zostały one zasadzone przez pana Jerzego Ryrycha - miłośnika przyrody, organizatora wielu konkursów ekologicznych i członka Rady Parafialnej Parafii Ewangelickiej w Jaworzu oraz proboszcza ks. Andrzeja Krzykowskiego.

Obecnie w Ogrodzie Reformacji rośnie 3012 drzew. Są tam sosny z Sosnowca, buki z Buczkowic, lipy z Lipowca, brzozy z Brzezówki, cisy z Cisownicy, dęby z Dębowca, a także modrzewie, jodły i świerki.

Nie można również nie wspomnieć o młodzieży, która w Ogrodzie Reformacji w 2011 roku posadziła 1200 drzew na 1200-lecie Cieszyna. Beskidy / Fot. Marek & Ewa Wojciechowscy/Wikipedia/CC 3.0/

Wśród tych wszystkich roślin natrafimy też na drzewa pamięci, które zostały zasadzone w dniu katastrofy w Smoleńsku. Jest również symboliczna jabłoń Marcina Lutra, który gdy go zapytano, co by zrobił gdyby jutro był koniec świata odpowiedział: "jeszcze dzisiaj zasadziłbym jabłoń!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

danuta cieślar
  • danuta cieślar
  • 23.05.2012 23:02

pozytywnie ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
danuta2@onet.eu
  • danuta2@onet.eu
  • 23.05.2012 23:01

przyjemne z pozytecznym ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
danuta2@onet.eu
  • danuta2@onet.eu
  • 23.05.2012 23:00

pozytywnie ,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za ten materiał. Rozgrzewa serce! Szkoda, że w czasach, gdy pewna grupa ludzi zasłaniających się płaszczykiem religii podburza na inne narody i inne wyznania, niemal na całą resztę świata, usiłując zagarnąć wyłącznie dla siebie polskość i patriotyzm jest tak mało podobnego "towaru".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sadzenie drzew to nasza powinność. 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*.Interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.