Facebook Google+ Twitter

Jaworska Galeria Chleba stanie na miejskim Rynku

Od kilku dni na Rynku w Jaworze można oglądać wizualizacje, będące efektem pracy architektów, pragnących połączyć nowoczesną formę i technikę Jaworskiej Galerii Chleba z klasyczną, przedwojenną architekturą miejskiego Rynku.

Miejsce, na którym ma stanąć nowa Galeria Chleba / Fot. Konrad MaruszczakNa planszach znalazły się m.in. zdjęcia pokazujące lokalizację i wygląd galerii oraz opis samego projektu. Lokalizacja, forma i styl zostały uzgodnione pomiędzy projektantami i Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Obiekt Jaworskiej Galerii Chleba ma stanąć na miejscu starej fontanny, obok teatru, praktycznie w samym środku Rynku. Budowla będzie wykonana częściowo z ceramiki, która kolorystycznie ma nawiązywać do dachówek i szkła, z którego będzie wykonana fasada obiektu. Jedną z atrakcji nowej galerii ma być możliwość oglądania procesu tworzenia i wypieku chleba oraz wyrobów cukierniczych. Będzie również można spróbować przygotowanego wcześniej pieczywa. Galeria Chleba ma posiadać salę, która będzie przygotowana na całoroczne przyjmowanie turystów. Tablice z wizualizacją i opisem całego projektu / Fot. Konrad Maruszczak

Jak podkreśla burmistrz miasta Jawora Artur Urbański, pomysł na galerię powstał już w 2004 na spotkaniu z Zarządem Stowarzyszenia Międzynarodowe Targi Chleba, przedstawicielami jaworskich piekarzy oraz Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Na spotkaniu omawiano sposób urozmaicenia Targów Chleba oraz możliwość odbywania się ich przez okrągły rok.

Projekt budowy został uchwalony przez Radę Miejską w 2007 roku Lokalnym Programem Rewitalizacji Miasta Jawora na lata 2007-2013. Budowa ma kosztować ok. 562 tys. złotych, z czego prawie 62 proc. kosztów pokrywa Unia Europejska.

Zdjęcia przedstawiające wizualizację Galerii Chleba, można obejrzeć na stronie www.jawor.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.