Facebook Google+ Twitter

Jaworznianie czytają aż miło!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zajęła drugie miejsce w czytelnictwie wśród bibliotek publicznych śląskich powiatów grodzkich w rankingu prowadzonym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. W rankingu uwzględnia się w przeliczeniu na 100 mieszkańców grono obsługiwanych czytelników, liczbę udostępnionych zbiorów oraz nowości wydawniczych zakupionych w danym roku.

- Stało się już zwyczajem, że nasza biblioteka osiąga w tym rankingu wysokie miejsce - powiedział wiceprezydent Jaworzna Jacek Nowak (w środku). Obok zastępcy prezydenta (od lewej): Józef Natonek - prezes Zarządu MPWIK Sp. z o.o oraz Ewa Sidełko-Paleczny - kierownik Biura Promocji i Informacj Urzędu Miejskiego w Jaworznie. / Fot. Marek Iwaniszyn - Stało się już zwyczajem, że nasza biblioteka osiąga w tym rankingu wysokie miejsce - mówi z satysfakcją Jacek Nowak, zastępca prezydenta Jaworzna.

We wszystkich oddziałach Miejskiej Biblioteki Publicznej zarejestrowanych jest 28.721 osób, które mają możliwość korzystania ze zbiorów, w skład których wchodzi ponad 782 tysiące książek i czasopism. Biblioteka ciągle powiększa zbiory. W 2006 r. zakupiono ponad 13 tys. nowych za
około 228 tys. zł.

- Na nośnikach cyfrowych mamy 240 pozycji, które kosztowały 4890 zł. To głównie materiały popularnonaukowe oraz adaptacje filmowe dzieł literackich - przyznaje Nowak. I dodaje: - Zostały one zakupione z myślą o dziale multimedialnym, który będzie funkcjonował w nowej (obecnie budowanej - przyp. autora) miejskiej bibliotece.
Jaworznianie czytają aż miło! / Fot. Marek Iwaniszyn
W 2006 r. uruchomiono komputerowy system wypożyczania książek, który jest sukcesywnie wprowadzany w filiach publicznej biblioteki w Jaworznie. Istnieje również możliwość przeglądania zbiorów biblioteki przez internet.

Nowa biblioteka powstaje w centrum Jaworzna. Prace przy nowoczesnym budynku mają zakończyć się do 30 czerwca. Prawdopodobnie w wakacje odbędzie się przenoszenie zbiorów. Wczoraj ogłoszono przetarg na wybór dostawcy sprzętu komputerowego oraz urządzeń multimedialnych. Zostanie rozstrzygnięty oraz zrealizowany prawdopodobnie do 1 września, kiedy nastąpi oficjalnie otwarcie placówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.