Facebook Google+ Twitter

Jaworzniccy policjanci łamią prawo

Komendę w Jaworznie czeka kontrola. Okazało się, że pracujący tam oficerowie dyżurni odbywają 24-godzinną służbę. To niezgodne z prawem. Dokumenty potwierdzające ten proceder ujawnił serwis Gazeta.pl. Komendant Jaromin wszystkiemu zaprzecza.

Dzień oficera dużurnego w Jaworznie wynosił 24 godziny / Fot. Jaworznianin.pl„Oficerowie dyżurni z komendy w Jaworznie układają swój grafik w ten sposób, że każdy z nich ma przynajmniej dwie służby 24-godzinne w miesiącu” - czytamy w serwisie Gazeta.pl. Taki proceder jest niezgody z prawem. Jak wynika z rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci mogą pracować maksymalnie 12 godzin. Tylko w sytuacjach nadzwyczajnych można przedłużyć służbę do 24 godzin.

Z dokumentów, jakie ujawniła Gazeta.pl wynika jednak, że taki proceder trwał od co najmniej roku. Nieoficjalnie mówi się o tym, że to na prośbę samych oficerów dyżurnych zostały wprowadzone dyżury 24 godzinne. Taki zabieg powoduje, że kończąc służbę policjant ma od czterech do ośmiu dni wolnego.

Teraz Komendę w Jaworznie czeka kontrola, która, miejmy nadzieję, wyjaśni cały proceder. Oficjalnie komendant Jaromin wszystkiemu zaprzecza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.