Facebook Google+ Twitter

Jaworznicki MCKiS ma nową stronę internetową

W środę ruszyła nowa strona internetowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. - To jedno z wielu działań mających na celu zmianę oblicza naszej firmy - powiedział Wiadomościom24.pl Dawid Pasek, kierownik działu marketingu MCKiS.

Nowa witryna Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie prezentuje się dużo lepiej od poprzedniej. / Fot. scan z www.sokol.jaw.pl Witryna internetowa - to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych źródeł komunikowania się. Ludzie szukając informacji zaczynają od strony www. Nasza nie prezentuje się najlepiej. Słychać zarzuty, że jest archaiczna, nie najlepsza kolorystycznie. Doceniam ogrom pracy jaki włożyli w tę stronę nasi informatycy, ale czas na nową witrynę, przede wszystkim z użyciem nowszych narzędzi. Chciałbym, by strona była łatwiejsza w administracji, by mogło ją administrować kilka bądź kilkanaście osób. Dziś są to dwie osoby. Chcielibyśmy też dołożyć do niej elementy multimedialne. - takie zapewnienia powstania nowej strony internetowej składał na naszych łamach ponad miesiąc temu nowo wybrany kierownik działu marketingu w jaworznickim MCKiS-ie - Dawid Pasek [czytaj cały wywiad]

Nie minęło wiele czasu, a w sieci pojawiła się całkiem nowa, dużo ciekawsza i bardziej funkcjonalna witryna kulturalno-sportowego centrum. - Dziś kwestiami zmian w serwisie - oczywiście w ściśle określonych granicach - zająć może się wielu administratorów, pracowników naszej firmy - tłumaczy Pasek.

Oprócz wielu zmian technicznych postanowiono również zmienić adres internetowy strony. Od środy o wszystkich ważnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych można dowiedzieć się pod adresem www.sokol.jaw.pl. Nazwa ma nawiązywać do tradycji Towarzystwa Sportowego "Sokół", w historycznej siedzibie którego znajduje się dzisiaj Miejskie Centrum Kultury i Sportu.
 / Fot. Marek Iwaniszyn
Każdy kto zajrzy na nową stronę, dzięki prostemu w obsłudze panelowi może samodzielnie dostosowywać ją do własnych upodobań zmieniając rozdzielczość kolorystykę czy też wielkości czcionki. Strona została wyposażona w wyszukiwarkę.

W porównaniu do starej witryny pojawiło się także kilka nowych działów, które - jak zapowiadają pracownicy MCKiSu - mają stać się jej "motorem napędowym". Są to przede wszystkim działy Sokół Express oraz Kalendarz Imprez. Ten pierwszy zawierać będzie wszystkie nagrane programy telewizyjne produkowane przez MCKiS, ukazujące się na antenie lokalnej telewizji pod nazwą "Sokół Express". Natomiast drugi ze wspomnianych działów ma być rozpiską wszystkich imprez odbywających się na terenie Jaworzna. - Co warte podkreślenia, docelowo znaleźć mają się tam również propozycje organizacji pozarządowych, szkół, parafii - powiedział Wiadomościom24.pl Dawid Pasek.

Twórcy nowej witryny czekają do końca wakacji na sugestie, propozycje zmian mieszkańców Jaworzna.
- Wszystko po to by w pierwszych dniach września serwis osiągnął optymalną funkcjonalność - wyjaśnia Pasek.

Nowa strona internetowa to jeden z elementów zmiany wizerunku Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Od kilku miesięcy trwa konkurs na nowe logo MCKiS-u, o którym pisaliśmy na łamach Wiadomości24.pl - Wakacyjne konkursy z jaworznickim MCKiS-em

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) Podoba mi się. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.