Facebook Google+ Twitter

Jaworzno: 139 tysięcy złotych na wakacje

Blisko 140 tys. zł zostanie w wakacje przeznaczonych na realizacje projektu zajęć sportowych oraz na zajęcia dydaktyczno-wyrównawczych w czasie roku szkolnego 2007/2008. Większość funduszy pochodzi z rządowej dotacji.

Dzięki tym funduszom miasto zorganizuje m.in. warsztaty plastyczne / Fot. Marek IwaniszynProgram realizowany będzie od czerwca do listopada w obiektach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz wszystkich miejskich szkołach. Miasto przeznaczy na to 139 tys. zł, niespełna 100 tys. pochodzi z rządowego programu wspierania regionalnych i lokalnych inicjatyw zmierzających do wyrównywania szans edukacyjnych.

- Opracowujemy i wdrażamy takie działania, które mają pomóc dzieciom i młodzieży z problemami w nauce. Szczególną uwagę chcemy poświęcić tym uczniom, którzy mogą z różnych względów nie ukończyć szkoły - mówi Paweł Silbert, prezydent miasta.
- Głównym celem naszego programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży - tłumaczy prezydent Jaworzna, Paweł Silbert (z prawej) / Fot. Marek Iwaniszyn
W lipcu i sierpniu będą zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty, które rozwijać będą zdolności i zainteresowania uczniów, m.in. rzeźbiarstwo, wikliniarstwo czy ceramika. Druga część projketu będzie realizowana na początku roku szkolnego i zakłada zorganizowanie zajęć w postaci kół zainteresowań oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, które będą rozwijać wiedzę młodych ludzi w zakresie nauk ścisłych i języka angielskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.