Facebook Google+ Twitter

Jaworzno będzie miało obwodnicę

- Projekt "Miasto Twarzą do Autostrady" ma rozwiązać na długie lata duże problemy komunikacyjne miasta - powiedział dzisiaj Paweł Silbert, prezydent Jaworzna podczas podpisywania umowy na największą w historii miasta inwestycję drogową.

Swoje podpisy pod umową złożyli: ze strony miasta prezydent Paweł Silbert(po lewej), oraz reprezentujący firmę Budimex Dromex S.A. Wojciech Więckowski, Dyrektor Oddziału Infrastruktury Komunikacyjnej Południe w Krakowie. / Fot. Marek IwaniszynNajwiększy w historii miasta przetarg zakończył się w zeszłym tygodniu zwycięstwem firmy Budimex Dromex S.A. z Warszawy. Tym samym firma zbuduje obwodnicę Śródmieścia, w ramach II etapu projektu "Miasto Twarzą do Autostrady". Koszt inwestycji to prawie 59,5 mln złotych.

Stosowną umowę podpisano, w blasku fleszy, w Urzędzie Miejskim w Wydziale Rozwoju i Inwestycji. Ze strony miasta podpis pod umową złożył prezydent Paweł Silbert. Wykonawcę reprezentował natomiast Wojciech Więckowski, dyrektor oddziału Infrastruktury Komunikacyjnej Południe w Krakowie.

- Od wielu lat miasto przymierzało się by problem komunikacyjny związany z przebiegiem dróg zmienić i poprawić. W 2003 roku Szczegóły inwestycji omawiał na spotkaniu Tomasz Tosza, ierownik projektu "Miasto Twarzą do Autostrady". / Fot. Marek Iwaniszynzaplanowaliśmy nowy przebieg drogowy, a dzisiejsza umowa jest konsekwencją tych uzgodnień. Projekt "Miasto Twarzą do Autostrady" ma rozwiązać na długie lata duże problemy komunikacyjne miasta. W części mają powstać nowe drogi, w części będzie to modernizacja już istniejących - powiedział dzisiaj Paweł Silbert, prezydent miasta.

W ciągu dwóch lat firma Budimex wybuduje trzykilometrowy odcinek drogi wraz z budową obiektów inżynierskich, odwodnieniem drogi, przebudową kanalizacji deszczowej, sanitarnej, sieci wodociągowej i cieplnej między Leopoldem, a ulicą,Wizualizacja obwodnicy śródmieścia / Fot. Materiały prasowe Urzędu Miejskiego w Jaworznie Olszewsiego tworząc obwodnicę Śródmieścia. Konstrukcja drogi pozwoli na przyjęcie pojazdów o nacisku na oś do 11,5 tony. Na całym odcinku drogi piesi będą mogli przejść na drugą stronę tylko przejściami podziemnymi. Ponadto droga będzie na całej długości odizolowana od budynków ekranami akustycznymi.

- Dzisiaj trudno jest rozmawiać o terminach końcowych. Przygotowując ofertę wzięliśmy pod uwagę wszystkie możliwe niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać - powiedział Wojciech Więckowski, który w imieniu firmy złożył podpisy pod zawartą umową - Ponad półtora roku temu, kiedy spotkaliśmy się tutaj pierwszy raz, ten teren był dla nas zagadkowy, ponieważ nigdy wcześniej nasza firma nie realizowała tutaj żadnych zadań. W czasie realizacji pierwszego odcinka, który zawierał pewne niespodzianki np. szkody górnicze czy wyrobiska mułów powęglowychUmowa podpisana / Fot. Marek Iwaniszyn potrafiliśmy dzięki dobrej współpracy z zamawiającym i zespołem nadzorującym te trudności pokonać i dochowaliśmy terminów, które miastu zagwarantowaliśmy. Mam nadzieje, że w tym przypadku będzie podobnie. Sprawna organizacja i nadzór oraz dobra współpraca pozwoliła na dochowanie terminów - dodał Więckowski.

Projekt "Miasto Twarzą do Autostrady" dotyczy przebudowy podstawowego układu drogowego Jaworzna. Ma podnieść atrakcyjność inwestycyjną miasta przez łatwy, szybki i bezkolizyjny dostęp do autostrady A4, drogi ekspresowej S1, jak i wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport", Funduszu dla Śląska, oraz z środków budżetowych.

O ogłoszeniu przetargu pisaliśmy na Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

marek
  • marek
  • 31.08.2010 13:50

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcu spełniły sie marzenia tych co do Krakowa ze Ślaska chcą podróżować z pominieciem pseudoautostrady
Do tej pory Jaworzno było wąskim gardłem :)
plussss!

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdarza mi się jeździć tamtędy, świetna wiadomość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.