Facebook Google+ Twitter

Jaworzno. Gdzie podziały się pieniądze na szlaki?

Pierwsze szlaki rowerowe miały zostać oddane do użytku mieszkańców Jaworzna do końca czerwca. Tak się jednak nie stanie. Wszystkiemu winien jest światowy kryzys – tak tłumaczą urzędnicy.

We wrześniu 2008 roku mieszkańcy miasta sami mogli zobaczyć planowane szlaki oraz wnieść swoje uwagi i propozycje. Mieszkańcy swoje zrobili, a urząd? / Fot. Marek Iwaniszyn/Wiadomości24.plPonad rok temu Jaworzno pozyskało 614 tys. zł w ramach projektu Regionalnego Obszaru Rekreacyjno-Turystycznego. Pozostałą część kosztów inwestycji miało pokryć miasto w ramach tzw. „kosztu własnego”.

- Sto tysięcy, które zarezerwowaliśmy w budżecie miasta na rok 2009 to jest nas wkład własny w projekt związany ze szlakami rowerowymi - mówił w styczniu Marcin Marzyński, naczelnik Biura Promocji i Informacji UM w Jaworznie. Wtórował mu prezydent miasta, który na grudniowej sesji Rady Miejskiej mówił, że pieniądze na szlaki rowerowe już są zarezerwowane.

Zupełnie, co innego jaworzniccy urzędnicy twierdzą obecnie. – W związku z ogólnoświatowym kryzysem pojawiły się problemy z pozyskaniem kredytu. Dlatego termin oddania szlaków do użytku może się przeciągnąć o trzy miesiące – twierdzi Katarzyna Florek z Biura Promocji i Informacji. Jaworzniccy urzędnicy jednak nie potrafią odpowiedzieć na pytanie co stanie się jeśli nie uda się uzyskać kredytu.

Obecnie w Jaworznie sieć ścieżek rowerowych ma 15 km. Jeśli jaworznickim urzędnikom uda się zrealizować projekt w mieście powstanie 28 nowych szlaków rowerowych o łącznej długości 277 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.