Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2098 miejsce

Jaworzno: Historyczny przetarg na budowę obwodnicy

W zeszłym tygodniu został ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy śródmieścia Jaworzna. Umożliwi ona przejazd przez miasto omijając centrum. Ponadto będzie to najwyższy przetarg w historii gminy!

Wizualizacja projektu / Fot. Materiały prasowe Urzędu Miasta w JaworznieSzacunkową wartość robót określono na ok. 67 mln zł. Propozycje finansowe firm przystępujących do przetargu poznamy pod koniec czerwca.

Obwodnica śródmieścia Jaworzna jest II etapem projektu "Miasto twarzą do autostrady". Etap ten zakłada powstanie głównego węzła drogowego dla miasta, czyli drogi między dzielnicami Bory a Leopold, która umożliwi przejazd przez Jaworzno bez wjazdu do centrum. Chodzi o wybudowanie trzykilometrowego odcinka drogowego, którego konstrukcja pozwoli na przyjęcie pojazdów o nacisku na oś do 11,5 tony.
Na całym odcinku drogi piesi będą mogli przejść na drugą stronę tylko przejściami podziemnymi. Ponadto droga będzie na całej długości odizolowana od budynków ekranami akustycznymi.

W ramach II etapu projektu budowane są już przejście podziemne w dzielnicy Leopold oraz wiadukt drogowy nad ulicą Kolejową. Budowa przejścia podziemnego zostanie zakończona w listopadzie. Jednak przejście nie będzie jeszcze czynne, gdyż - jak przyznają nadzorujący projekt - zadaniem jest przygotowanie To w tym miejscu powstaje przejście podziemne na Leopoldzie - fotografia wykonana w marcu 2007r. / Fot. Marek Iwaniszynsamej skorupy.

Projekt "Miasto twarzą do autostrady" dotyczy przebudowy podstawowego układu drogowego Jaworzna. Ma podnieść atrakcyjność inwestycyjną miasta przez łatwy, szybki i bezkolizyjny dostęp do autostrady A4, drogi ekspresowej S1, jak i wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport", Funduszu dla Śląska, oraz z budżetu państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Plus za rzeczowość :)
A swoją drogą, "miasto twarzą do wody" to brzmi miło, ale do ... autostrady?:) Szczerze mówiąc wolałabym się do niej odwrócić tyłem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sprawnie zaprojektowana trasa. udało wam sie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.